Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgaļu svētki Tērvetē pulcēs komandas no visas Baltijas un Baltkrievijas 1

Kā informē biedrības „Latviešu karavīrs” vadītājs Normunds Jērums, nu jau divpadsmito gadu Tērvetē – 8. un 9. augustā – norisināsies Zemgaļu svētki ar amatnieku prasmju demonstrējumiem, pagānu un bruņinieku turnīriem, kā arī ar senajām rotaļām bērniem. 

Pilskalna pakājē atkal mirdzēs šķēpi un rotas, un iejusties 9.–13. gs. senās dzīves ritmā palīdzēs folkloras kopas un vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas un ārzemēm.

Kā ierasts, seno laiku apmetne tiks ierīkota pie Tērvetes pilskalna, kur arī norisināsies karadraudžu cīņa par spēcīgākā kluba titulu Baltijas reģionā. Tiks noskaidrots, kurš ir talantīgākais vikingu kuģa vadītājs, kurā komandā ir ātrākie airētāji, labākie šķēpmetēji, loka šāvēji un kura komanda ir meistarīgākā tuvcīņā, veiklībā un izturībā.

Svētku laikā senās apmetnes teritorijā pie pilskalna tiks nodrošinātas atrakcijas bērniem – zīmēšana, stafetes, loka šaušana, veidošana u.c. –, kā arī tiks demonstrēta akmens metamā mašīna "Balista". Tikmēr ūdenstilpē ikviens varēs aplūkot IX gs. vikingu kuģi.


Svētku programma 

8.augustā

Pulksten 11 Amatnieku tirdziņš un amatu demonstrējumi 
Pulksten 13 Svētku atklāšana
Pulksten 13.20 Svētku dalībnieku gājiens no senās apmetnes uz Tērvetes estrādi
Pulksten 13.30 Svinīgā uzruna Tērvetes estrādē, koncerts estrādē
Pulksten 14–18.30 X-XIII gs. karadraudžu cīņa par spēcīgākā kluba titulu Baltijas reģionā
Pulksten 15 Jātnieku paraugdemonstrējumi 
Pulksten 16 IX – XIV.gs. baltu zobenu un bruņojuma demonstrācija 
Pulksten 19 X– XIII gs. spēcīgākā Baltijas reģiona karadraudzes apbalvošana

9.augustā
Pulksten 12 Amatnieku tirdziņš un amatu demonstrējumi 
Pulksten 13–15 Loku šaušanas turnīrs
Pulksten 13 Bruņinieku turnīrs - piedalās XIII-XIV gs. Livonijas bruņinieki
Pulksten 14 Karadraudžu agro viduslaiku spēles uz izturību un veiklību
Pulksten 15–16 Kara gājiens uz Tērvetes pili, uzbrukums pilij
Pulksten 16.30 Svētku noslēgums
 
No Latvijas Zemgaļu svētkos piedalīsies Tērvetes zemgaļi, Heiligenberg, Ugunszīme, Senzeme, Baltava, Komturia Riga, Lubeck, Excalibur, Senā vides darbnīca, Upmale, Baltic-Snakes, Excercitus Rigensis, Comturia Vinda, Moonlight dancers un Laiva.

No Lietuvas lauzt šķēpus ieradīsies Vilkatlakai un Varingis, bet no Igaunijas – Nirks, Reas. Savukārt no Baltkrievijas svētkos piedalīsies True Varing un Druzja Franciska.

Ieeja pieaugušajiem 3 eiro, skolēniem un pensionāriem 2 eiro.

Foto: biedrība „Latviešu karavīrs”

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas