Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemas sezonas aktualitātes ceļotājiem Jelgavas pusē 7

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs informatīvā materiālā apkopojis ziemas tūrisma sezonas aktualitātes Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Materiālā atrodamas idejas, kā aizraujoši pavadīt šo ziemu Jelgavā un apkārtnē ģimenēm ar bērniem, aktīvās atpūtas cienītājiem un gardēžiem.

Informatīvais materiāls „Tūrisma iespējas Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Ziema 2014” ir pieejams latviešu, angļu un krievu valodās, un ir lejupielādējams mājas lapā www.visit.jelgava.lv

Tūrisma centrs sagatavojis plašu informāciju par pasākumiem, radošajām darbnīcām un tematiskām ekskursijām Jelgavas un apkārtnes ievērojamākajos apskates objektos – Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Jelgavas pilī, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Ā.Alunāna muzejā, Latvijas Dzelzceļa muzeja Jelgavas filiālē, Ziemassvētku kauju muzejā. Plašu piedāvājumu vietējie uzņēmēji ir sagādājuši gardēžiem - materiālā apkopota informācija par vietām, kur iespējams nodegustēt dažādus lauku labumus, kā arī atklāt to ražošanas noslēpumus. Īpašajā ziemas piedāvājumā informāciju par izklaides iespējām atradīs arī aktīvās atpūtas cienītāji. Ziemas sezonas laikā piedāvājums tiks aktualizēts vairākas reizes, pievienojot aktuālākos piedāvājumus un tuvākos pasākumus pilsētā un novados.

Tematiskie tūrisma vakari

Sākot no septembra līdz pat maijam, katra mēneša pēdējā ceturtdienā pl. 18:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1 notiek tematiskie tūrisma vakari, kas ļauj uzzināt daudz jauna gan par vietējiem, gan ārvalstu tūrisma galamērķiem, dzirdēt aizraujošus ceļojumu stāstus un piedzīvojumus.

27.novembrī pl. 18:00 – tūrisma vakars “Pa ķenguru pēdām”

Austrālija, Tasmānija, Jaunzēlande - šajās zemēs pabūsim kopā ar vakara viesi – aizrautīgu ceļotāju un daudzu grāmatu autoru Pēteri Strūbergu. Vakara daļā apmeklētāji dzirdēs stāstus par slaveno krokodilu mednieku Arvīdu Blūmentālu, iepazīs Tasmānijas velnu un uzzinās, kas ir maori.


Izzinoši radošās nodarbības

29.novembrī pl. 12:00 – radošā nodarbība “Adventes vainaga veidošana”

Adventa vainags ir svētku simbols, kas ar savu spēju izgaismot un saīsināt tumšāko ziemas laiku, ir atradis vietu gandrīz katrā mājā. Gatavojoties pirmajai Adventei, radošajā nodarbībā veidosim katrs savu īpašo Adventes vainagu.

6.decembrī pl. 12:00 – radošā nodarbība “Ziemas saulgrieži – Ziemassvētki

Rotājumi, ko dēvē par puzuriem, senajiem latviešiem bija kā sakārtota visuma simbols jeb pasaules modelis, un tam piemita maģiska iedarbība. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar svarīgāko informāciju par senlatviešu rotājuma - puzura veidošanu, kā arī izgatavot savu Ziemassvētku puzuru.

13.decembrī pl. 12:00 – radošā nodarbība “Ziemas saulgrieži – Ziemassvētki

Kad līdz Ziemassvētkiem atlicis pavisam nedaudz, jāsāk domāt par eglītes rotāšanu. Visjaukāk, ja rotājumi tiek darināti pašu rokām. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja iemācīties darināt eglīšu rotājumus no dažādiem materiāliem.

Piedāvājums ģimeņu un korporatīvajiem pasākumiem

Īpašo sveču liešana

Piedaloties sveču liešanas nodarbībā, dalībnieki sagādās sev lielisku iespēju priecēt sevi un citus ar svecēm, kas deg ilgi un vienmērīgi, patīkami piepildot telpu ar vieglu aromātu. Maksimālais dalībnieku skaits – 15 personas.

Ziedi gaviļniekam un ciemiņiem

Lai labāk izprastu krāsu nozīmi un krāsu pielietojuma īpatnības, nodarbības dalībnieki varēs veidot savu krāsu salikumu, darinot ziedu kā piespraudi vai dekoru. Maksimālais dalībnieku skaits – 15 personas.

Puzuru veidošana svētku gaisotnē

Senlatviešu gudrības un ieteikumi telpu rotāšanai, Ziemassvētkus gaidot. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar svarīgāko informāciju par puzuru veidošanu, kā arī izgatavot savu īpašo puzuru. Maksimālais dalībnieku skaits – 20 personas.

Lustīgā ziepju vārīšana

Senlatviešu gudrības un ieteikumi ziepju vārīšanā. Lai pagatavotu skaistu, krāsainu un aromātisku ziepju gabaliņu, ir vajadzīga vēlme, izdoma un mazliet laika. Maksimālais dalībnieku skaits – 15 personas.

Radoša darbošanās Jelgavas pilī

Jelgavas pilī tūristu grupām vai arī draugu, radu un kolēģu kompānijām īpašs garšas piedzīvojums būs karstās šokolādes baudīšana Hercogienes un galma dāmu sabiedrībā. Kopā ar šokolādes baudīšanu uzzināsiet Baltijas lielākās baroka pils būvniecības noslēpumus, hercogu dzīves priekšrocības un trūkumus, kā arī studentu raibos piedzīvojumus Jelgavas pilī.
Savukārt Dorotejas mīlestības vēstuļu darbnīcā Kurzemes un Zemgales princese Doroteja ļaus viesiem iejusties 19.gadsimta atmosfērā, izzināt kaligrāfijas noslēpumus un sagatavot pārsteigumu saviem mīļajiem un tuvajiem, nosūtot Jelgavas pilī sveču gaismā ar roku rakstītu un ar lakas zīmogu apzīmogotu personīgu vēstuli. Vēstuli var rakstīt arī Dorotejai, kura visiem adresātiem atbildēs personīgi un sniegs padomus dažādu mīlas jautājumu risināšanā. Lielā iela 2, Jelgava, tel. 63005617, www.jelgavaspils.lv

Māksla un izziņa Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā

Muzeja ekspozīcijas vēsta par nozīmīgām vēsturiskām norisēm no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām Jelgavā un novadā. Vislielākā muzeja krājuma vērtība ir latviešu glezniecības vecmeistara Ģederta Eliasa (1887-1975) darbu kolekcija. Muzejs piedāvā izstādes, izglītojošas programmas un tematiskas ekskursijas dažādām vecuma grupām:
“Mana pilsēta Jelgava” (pirmsskolas un jaunāko klašu audzēkņi);
“Mēs-restauratori” (pirmsskolas un jaunāko klašu audzēkņi)
“Pašvaldību vēlēšanas 20.gadsimta sākumā” (sākot no 6.klases, arī pieaugušajiem);
“Mācāmies mācīties” (sākot no 6.klases, arī pieaugušajiem);
“Mēri un svari” (1.-6.klase);
Ģederta Eliasa daiļrade (1.-4.klase)
Zīmes un simboli (1.-6.klase)
Vairāk informācijas par pedagoģiskajām programmām un pieteikšanās - Akadēmijas iela 10,Jelgava, tel.63023383, www.jvmm.lv

Aizraujoši pavadīts laiks Ādolfa Alunāna muzejā

Latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna mājā iekārtotais muzejs piedāvā ekskursijas un lekcijas muzeja ekspozīcijā, un sniedz iespēju bērniem un pieaugušajiem iepazīties ar Ā. Alunāna radošo darbību interaktīvajā ekrānā un spēlēs.Muzeja izglītojošā programma “Uz bīnes jāprot grozīties” ir lomu spēles Ā. Alunāna laika tērpos,kuros apmeklētāji var iestudēt uz muzeja skatuvītes gan lugu fragmentus, gan anekdošu dialogus,minēt mīklas un skatīties videoierakstus ar Ā.Alunāna lugu fragmentiem un anekdotēm. Izglītojošā programma “Valoda caur laikiem”paredzēta, lai ar spēlēm un atraktīviem uzdevumiem atsvaidzinātu zināšanas par latviešu valodu. Nodarbība piemērota 6.-12.klašu skolēniem un pieaugušajiem.Šos piedāvājumus var izmantot trešdienās un ceturtdienās no 10:00-17:00 un piektdienās no 10:00-14:00. Lūdzam iepriekš pieteikties pa telefonu 63021180. Filozofu iela 3, Jelgava, tel.63021180, www.jvmm.lv

Vairāk par citām tūrisma iespējām Jelgavā un apkārtnē uzzināsiet Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā – Akadēmijas ielā 1, tel. 63005447 vai mājas lapā www.visit.jelgava.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Zigis

Organizēju mini ekskursijas pa Lauku ceļotāju pēdām-iespēja apskatīt,paklausīties,degustēt un iegādāties lauku labumus.

p/s maršruti dažādi pēc cilvēku vēlmēm (mini busiņš 8.vietas)
Kā piemērs-maršruts:Jelgava-Bērzvircava z/s Blūdži Mālkalnu sieri-Rundāles pils-Jauncode vīna darītava Dūmiņi-Jelgava.(izmaksas ļoti lētas)

Iespēja iegādāties dažādus sierus,vīnus! Zigis 29255085.

pirms 3 gadiem, 2014.11.27 18:26

Interesanti

Vai Zigim ir tūrisma gida sertifikāts? Un vai Zigis maksā nodokļus VID? Šķiet, ka nē, jo esam braukuši, bet kvītis nekad neesam saņēmuši par samaksāto naudu....

pirms 3 gadiem, 2014.11.29 21:23

Resnais

Tev vajag kvītis vai ceļojumu? Kvītis vari sapirkties grāmatnīcā!

pirms 3 gadiem, 2014.11.30 13:39

Zigis

Nafig man kautko maksāt-nekur nēesmu reģistrējies un netaisos-man tāpat labi.ha,ha...

pirms 3 gadiem, 2014.11.30 14:49

nu ja

tā jau to mūsu valsti krāpj. Būs jāziņo VIDam par šo Zigi

pirms 3 gadiem, 2014.11.30 16:02

Zigis

ne pirmā ne pēdējā reize-tik uz priekšu.ha

pirms 3 gadiem, 2014.11.30 17:27

Resnais

Vai Lauku-aborigēnu sievietes arī ir piedāvājumā ?

pirms 3 gadiem, 2014.12.01 10:34

Citas ziņas