Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zvanu skaņas iezvana Baznīcu nakti (FOTO) 2

Lai dotu iespēju iepazīt kristīgo konfesiju baznīcu garīgo un kultūras mantojumu, 5.jūnija vakarā tika organizēta Baznīcu nakts. Latvijā tā ir jauna tradīcija, jo notiek tikai otro gadu, bet, kā pastāstīja Jelgavas baptistu draudzes sludinātājs Ainārs Ginters, mūsu pilsētā vispār pirmoreiz. Tā sākās ar zvanu skaņām Jelgavas Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrālē un veselu zvanu koncertu Jelgavas Baptistu baznīcā.

Sākot ar Agritas Locas vadītā zvanu mūzikas ansambļa «Accelerando» koncertu baptistu draudzē, šis dievnams bija īpaši piestrādājis tieši pie Baznīcu nakts gatavošanas. Par to liecināja rūpīgi sagatavoto bukletu un programmiņu, kā arī organizēto pasākumu daudzums un nepiespiestā atmosfēra.

Katoļu katedrāle sāka svinīgi – ar Svēto Misi un to tradicionāli noslēdzošo Vissvētākā Sakramenta svētību. Programmas izklaidējošākā (ja tā atļauts teikt par norisēm dievnamā) daļa bija paredzēta vēlāk, ieskaitot koncertu un reizi stundā ieplānoto ekskursiju uz dievnama torni, kur iespējams tuvāk apskatīt katedrāles zvanus. 

Pirmās stundas, kā novēroja «Ziņu» pārstāvji, uz saviem tradicionālajiem rituāliem dievnamā bija pulcējušies draudzes locekļi, nevis kādi īpaši Baznīcu nakts interesenti.

Apmeklētāju piepildīta, vismaz sākumā, nebija arī Sv.Annas luterāņu baznīca. Šeit gan bija padomāts par programmiņām un koncertiem, muzicēja ne tikai Sv.Annas draudzes koris diriģenta Andra Jansona vadībā, bet arī soprāns Evija Mauševica, viesi no Jelgavas Sv.Vienības draudzes, kā arī ansamblis «Guns» un Salgales liturģiskais ansamblis, bet pēc vairākām lūgšanām noslēgumā muzicēja apvienoto draudžu mūziķi.

Baznīcu nakts pasākumi notika arī Līvbērzes Sv.Jāzepa baznīcā, kur dziedāja Juris Vizbulis.

Iespējams, ne pārāk lielais (vismaz vakara sākuma daļā) apmeklētāju daudzums skaidrojams ar pasākumu pārblīvētību nule aizvadītajās nedēļas nogalēs, kad Muzeju naktij sekoja Smilšu festivāls un Pilsētas svētki. 

Varbūt vērts padomāt, kā vairāk gan laika, gan satura ziņā nošķirt Muzeju nakti no Baznīcu nakts. Muzeju nakts, pēc Jelgavas Sv.Annas baznīcas ērģelnieces Māras Ansonskas domām, ir pavisam cits notikums ar citu mērķi. «Tā saistās ar vēsturi, ar mākslas vērtībām, arhitektūru – tas ir atskats pagātnē, kur sava vieta arī vēsturiskajām baznīcām,» domā M.Ansonska, «kamēr Baznīcu nakts jeb Lūgšanu nakts ideja ir vērsta uz rītdienu – lūgšanām par nākotni, par savu zemi, par mieru, par savu un līdzcilvēku dzīvi turpmāk, izlūdzoties Dieva žēlastību.»

Kad nakts būs aizvadīta, Jelgavas Sv.Jāņa baznīcā uz koncertu «Mūzika caur gadsimtiem no renesanses līdz mūsdienām» 6.jūnijā pulksten 17 un 19 aicina vokālie ansambļi «Procesā» un «Kamenes», blokflautu ansamblis, Gundars Riekstiņš, Alise Bētiņa, Aiga Jankevica un ērģelniece Gundega Dūda-Dzene. Ieeja – par ziedojumiem baznīcas lieveņa un celiņu izbūvei, lai nodrošinātu piekļuvi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

eds

baznicas naktis varbut meginat taisit velak,ja cerat uz lielaku apmekletibu.P.S.taisat rudeni

pirms 3 gadiem, 2015.06.08 23:09

Citas ziņas