Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zviedru dienās Jelgavā - filmu festivāls 1

17.martā Jelgavas pilsētu oficiālā vizītē apmeklēs Zviedrijas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms. Tāpat pilsētā ieradīsies Jelgavas sadraudzības pilsētas Nakas pārstāvji no Zviedrijas. 

Delegācija tiksies ar pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, apmeklēs uzņēmumus un dosies uz Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Vizītes noslēgumā Jelgavā tiks atklātas trīs izstādes un Zviedru filmu festivāls.

Vizītes sākumā delegācija apmeklēs zviedru uzņēmumu SIA „Baltic SIP Homes”, kas drīzumā sāks darboties „NP Jelgavas biznesa parks” teritorijā, un tiksies ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju A. Rāviņu. Vizītes turpmākajā daļā delegācija apmeklēs Latvijas Lauksaimniecības universitāti, kur vēstnieks atklās izstādi „Dzīves Puzle” un vadīs lekciju, un Veterinārmedicīnas fakultāti, kā arī uzņēmumus „Fortum Jelgava” un „Euromaint Rail”. Pulksten 17.30 vēstnieks H. Landerholms Jelgavas Mākslas skolā atklās izstādi „Aci pret aci ar klimatu”, un jau pēc pusstundas Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī ievadīs Zviedrijas dienas pilsētā.

Zviedru dienas Jelgavā tiks svinīgi atklātas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī 17.martā pulksten 18, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs. Zviedrijas dienu ietvaros no 17.-21.martam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks Zviedru filmu festivāls, kā arī līdz 7.aprīlim būs apskatāma fotogrāfa Dmitrija Karpenko izstāde “Zviedrija no putna lidojuma”.

Izstādē “Zviedrija no putna lidojuma” būs apskatāmas fotogrāfijas, kas attēlo Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu un Mēlara ezera reģionu. Fotogrāfiju autors Dmitrijs Karpenko dzīvo un darbojas Zviedrijā jau no 1980. gadiem. Pirms trim gadiem fotogrāfs ieguva pilota sertifikātu un beidzamajos gados aizrautīgi nodevies Stokholmas un tuvāko novadu iemūžināšanai no sava nelielā lidaparāta "Cessna" augstumiem. Izstāde Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs apskatāma no 17.marta līdz 7.aprīlim.

17.martā pulksten 19 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa konferenču zālē (7.stāvā) ar režisores Modas Nīkanderes dokumentālo filmu “Palme” tiks atklāts Zviedru filmu festivāls. Filma vēsta par 1986.gadā nogalināto Zviedrijas premjerministru Ūlofu Palmi un viņa dzīves gājumu. 

No 18.-21.martam katru dienu pulksten 16 tiks demonstrēta animācijas filma bērniem “Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, savukārt pulksten 18 ikvienam būs iespēja noskatīties zviedru režisoru dokumentālās filmas, kurās galvenie varoņi ir latvieši. 

18.martā pulksten 18 – “Fotogrāfe no Rīgas” (2009, Moda Nīkandere)

Šajā dokumentālajā filmā režisore Moda Nīkandere portretē savu draudzeni un kolēģi, starptautisku atzinību guvušo Latvijas foto mākslinieci Intu Ruku. Vienlaikus filma ir arī stāsts par pašu Latviju un tās piedzīvotajiem dramatiskajiem laikmetu griežiem, kas mums filmā parādās caur divu mākslinieču savdabīgo redzējumu. 

19. un 21.martā pulksten 18 – “Ceļa gals” (2009, Moda Nīkandere)
Daina dzīvo Latvijas austrumdaļā Latgalē, tuvu Krievijas robežai. Viņa dzīvo trīs kilometru attāluma no tuvākā ceļa, bez elektrības un krāna ūdens. Jumts ir iebrucis. Viņa ir pilnībā atkarīga no tā, kā pati tiks galā ar ikdienas dzīvi. Abi Dainas bērni ir emigrējuši – dēls devies uz Norvēģiju un meita uz Itāliju. Kad viņa jūtas vientuļa, viņa dodas uz kapiem un sēž pie sava mirušā vīra kapa, sarunājoties ar viņu, it kā viņš joprojām būtu dzīvs. „Ceļa gals” ir gan poētiska, gan eksistenciāla filma par izvēlēm, kuras mēs izdarām savā dzīves laikā, par stūrgalvību, mīlestību un nodevību.

20.martā pulksten 18 – “Nekad nepadodies, dēls” (2014, Linnēa Videna)
Bijušie likumpārkāpēji Uldis, Naiels un Khole – dažādu tautību emigranti Stokholmā – cenšas sākt jaunu dzīvi likuma pareizajā pusē. Pagātnē ir skarbas dēkas, izaicinājumi ar varu, tuvinieku ciešanas, tagadnē – kopīgs uzņēmums, Dieva vārds, drauga plecs un nodevība. Puišiem nākas atskārst, ka izvēle joprojām jāveic ik uz soļa, un lauzt sevi vai padoties ir tikai divi no ceļiem.

Zviedru dienas Jelgavā organizē Zviedrijas vēstniecība Latvijā. Ieeja filmu festivālā bez maksas. Vairāk informācijas par izstādi un filmu festivālu pa tālruni 63005445.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jampāzijs no Elejas

Cerams ka būs kāda filma par to kā tie štrunta svensoni izdeva baltiešus PSRS.

pirms 3 gadiem, 2015.03.12 16:26

Citas ziņas