Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dāvis Beitlers ir ceļā uz Kalnciema muzeja akreditāciju un lūko pēc iesāktā turpinātājiem (FOTO) 1

Ar Dāvi Beitleru tiekamies Mencendorfa namā, kas ir Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja filiāle. Galvenajā muzejā viņš pilda vēsturnieka un pētnieka pienākumus. “Tieku dēvēts par Mencendorfa nama draugu, un pats sevi arī par tādu uzskatu. Šeit ir ļoti jauka atmosfēra,” teic Dāvis. Tomēr vēsture nav vienīgā viņa aizraušanās – liela vieta jaunieša dzīvē ir arī mūzikai, dzimtās puses – vēsturiskā Kalnciema pagasta – novadpētniecībai, novembrī jau 11. gadu norisinājās Dāvja rīkotais Kalnciema novadnieku saiets, viņš ir vairāku grāmatu autors, bet augustā pirms jubilāra 25. dzimšanas dienas turpat Mencendorfa namā tika atklāta viņa gleznu izstāde, kas nebūt nav pirmā. Kā to visu var pagūt? Uz to arī pašam Dāvim atbildes nav.

Paņēma visu roku


Dāvja interesi par vēsturi rosinājusi 8. klasē izvēlētā zinātniski pētnieciskā darba tēma par Kalnciema muižas vēsturi. Šķitis interesanti noskaidrot, kāpēc Kalnciems tagad atrodas tur, kur atrodas, un kāpēc ne tur, kur bijis daudzus gadu simtus. “Tā jau saka – iedod velnam mazo pirkstiņu, un viņš paņems visu roku. Ja tu sāc rakties un tā lieta interesē, sāk nākt arī materiāli. Ļoti organiski izauga iecere, ka to visu nākotnē vajadzētu nostiprināt muzeja veidolā,” stāsta Dāvis, kura dzīve šodien rit starp Valgundes pagasta Tīreļiem, kur atrodas ģimenes mājas, Jelgavu un Rīgu.

2016. gadā Valgundes pagasta “Ārsta mājā”, kur atrodas Tīreļu ciema bibliotēka, Dāvja veidotā agrākā Kalnciema pagasta (beidza pastāvēt 1979. gadā) vēstures ekspozīcija un arī aktivitāšu centrs, darbojas sabiedriska organizācija – Kalnciema pagasta muzeja biedrība – un tās struktūrvienība muzejs, kuru iecerēts tuvāko dažu gadu laikā akreditēt un par kura izveidi doma bijusi jau iepriekšējām paaudzēm. “Muzejs aptver vēsturiskā Kalnciema pagasta teritoriju (tā ir mūsdienu Valgundes pagasta ziemeļu daļa un arī neliela daļa no tagadējā Kalnciema pagasta). Vēsturiskais Kalnciems ir sašķelts teritoriālo reformu gaitā, bet kultūrvēsturiski tā ir ļoti interesanta vienība,” stāsta Dāvis.


Visu rakstu lasiet 7. februāra “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa un no Dāvja Beitlera personīgā arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Upes.lv

Lieliski ka par šo atzīstamo darītāju raksta Zemgales Ziņas. Jo te ir Zemgale (lai kādas būtu teritoriju reformas), un paliek Zemgale, ar savu galveno artēriju Lielo upi - Buldurupi. Un vārds nāk necik no kurorta famīlijas, tas ir drīzāk "Poller" - vieta kur viduslaikos kuģi polerējās jeb tauvojās pie krasta. Tuvumā meklējama Zemgales osta, skatat Livonijas chroniku... Tikai uzblīdušais Babītes novads arī no Zemgales pakampis garoziņu.

pirms 3 dienām, 2020.01.23 16:07

Kultūra un izklaide