Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē notiks IX Starptautiskais amatnieku plenērs “Padzīvosim zaļi” 1

Starptautiskais amatnieku plenērs Dobelē 7.septembrī  no pulksten 11 norisināsies jau devīto reizi, pulcējot amatniekus un zinātkāros Dobeles Amatu mājā un vēsturiskajā Tirgus laukumā. Ar Starptautisko amatnieku plenēru ik gadus tiek atzīmēta arī Amatu mājas dzimšanas diena, kas savas durvis apmeklētājiem vēra 2010. gadā, informē pasākuma rīkotāji.

Šogad amatu pratēji ir aicināti savas prasmes pilnveidot un izrādīt svētku moto “Padzīvosim zaļi!” ietvaros, iesaistoties lekcijās, meistarklasēs un darbojoties praktiski divos tematiskajos plenēra blokos – “Domā zaļi!” un “Radi zaļi!”.

“Domā zaļi!” ietvaros plenēra apmeklētāji ir aicināti iepazīties ar “zero waste”, jeb bezatkritumu dzīvesveida filozofiju un pamatprincipiem. Par to, kā dzīvot zaļāk, īpašā lekcijā stāstīs Līga Rulle, kura ir beziepakojuma veikala “Ber un Sver” īpašniece. ”Šis veikaliņš ir izlolots mūsu sapņos un esam gana drosmīgas mēģināt. Vēlamies iedvesmot mūsu klientus, informēt, paskaidrot un parādīt. Vēlamies radīt vietu, kur nesteidzīgi iepirkties, nobaudīt kafiju, papļāpāt un padalīties”, tā Līga Rulle.

(Vairāk informācijas par “Ber un Sver” iespējams iegūt šeit: https://www.facebook.com/berunsver/)

“Radi zaļi!” aicinās dalībniekus pilnveidot un atklāt savas amata prasmes, izmantojot otrreizējās pārstrādes materiālus, šķietami nevajadzīgus mājsaimniecības priekšmetus un nokalpojušu apģērbu. Meistarklasēs dalībniekiem tiks dota iespēja pagatavot bišu vaska drāniņas, zobupastu, krāsot dziju ar dārzeņu lakstiem un dārza nezālēm, apgūt gobelēna tehniku rāmī, darboties māla darbnīcā un piedalīties daudzās citās aktivitātēs. Īpašu svētku noskaņu radīs Kristīnes Kalējas košo tērpu modes skate (ar mākslinieces darbiem iespējams iepazīties https://www.facebook.com/partapis/).

IX Starptautiskā amatnieku plenēra dalībniekiem, pasākuma ietvaros, tiks piedāvāta ekskursija pa Dobeli gida – pilsdāmas Šarlotes - pavadībā. Pieteikties ekskursijai iespējams pa tālruni 22049477, vai e-pastā: damatumaja@gmail.com .

Pasākumā ieeja ir bez maksas.

Pasākuma norises vieta: Dobeles pilsētas kultūras nams, Amatu māja un vēsturiskais Tirgus laukums.

Pasākuma organizētāji: Dobeles pilsētas kultūras nams un Dobeles Amatu māja.

Pasākuma atbalstītāji: Dobeles novada pašvaldība.

Foto: publicitātes

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jautrīte

Salasīsies pusdullie grīnpīsisti un gudri vervelēs?

pirms 5 mēnešiem, 2019.08.31 15:46

Kultūra un izklaide