Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dziedātājiem veiksmīgs un mazāk veiksmīgs sniegums (FOTO) 1

Ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem izskanējis Jelgavas izglītības iestāžu koru konkurss, kurā piedalījās septiņi skolu kori. 

Kori konkursā tiek vērtēti divās grupās. A grupā iekļauti vispārējās izglītības iestāžu ar padziļinātu mūzikas apmācību, interešu izglītības iestāžu un mūzikas skolu kori (ja nav koru vispārējās izglītības iestādē). Savukārt B grupā tiek vērtēti vispārējās izglītības iestāžu, profesionālās izglītības iestāžu meiteņu un jauktie kori.

Konkursā Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo studija” ieguva augstāko pakāpi, tāpat augstākā pakāpe 4. vidusskolas zēnu korim “Spīguņi”, bet 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgmeitiņas” novērtēts ar I pakāpi. 

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jauktajam korim un 4. sākumskolas 4.–6. klašu korim “Gundega” I pakāpe, Jelgavas Valsts ģimnāzijas 7.–9. klašu meiteņu korim “Skaliņi” un 4. sākumskolas zēnu korim “Sprīdītis” – II pakāpe. 

“Uzstāšanās bija dažādas – ļoti veiksmīgas un arī neveiksmīgas. Es gan negribētu tās neveiksmes iztirzāt. Mēs saskaramies ar kadru – dziedāšanas pedagogu un koru vadītāju – trūkumu skolās. Darbs ar bērniem ir ļoti grūts – tie skolotāji, kas ar viņiem strādā, ātri izdeg, bet jaunie, zinādami, kas viņus sagaida, neraujas uz skolu. Tā ir ļoti nopietna situācija,” bažījas žūrijas priekšsēdētājs Agris Celms. Korus vērtēja arī nozares pārstāvji Guntis Pavilons un Rūta Bergmane. 

Konkursa II kārta kultūrvēsturiskajos novados notiks aprīlī.

Savukārt aizvadītās nedēļas nogalē Ozolnieku Tautas namā pulcējās II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa dalībnieces. Mūspusi pārstāvēja trīs ansambļi – “Taka” un “Guns” novērtēti ar I, bet “Kanconeta” – ar III pakāpi. 

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 1

hmm...

Kas tas par mūspuses kolektīvu "Taka"? Kuru Jelgavas vai Zemgales novada kultūras iestādi tas pārstāv?

pirms 10 mēnešiem, 2019.03.31 20:15

Kultūra un izklaide