Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Edītes Pauls-Vīgneres izstāde «Vecās mežģīnes»

No 12.janvāra līdz 16.martam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs skatāma Edītes Pauls-Vīgneres izstāde «Vecās mežģīnes». Izstādē būs aplūkojami mākslinieces portreta gleznojumi, kas papildināti ar senām mežģīnēm, informē Jelgavas reģionālā tūrisma centra speciāliste Liene Strazdiņa.

Tekstilmāksliniece Edīte Pauls–Vīgnere vienmēr ir izjutusi prieku par krāsu. Savulaik viņa pati krāsoja vilnas dziju saviem apjomīgajiem gobelēniem. Vēlāk viņa savu krāsu izjūtu apliecinājusi gleznojumos – nelielos apsveikumos un portretos. Kad beidzās pasūtījumi gobelēniem, māksliniece meklēja iespējas radoši izteikties, par materiāliem izmantojot visu, ko var līmēt, pieaust, piešūt, sadiegt.

Šoreiz izstādē «Vecās mežģīnes» jelgavniekiem un pilsētas viesiem dota izdevība iepazīties ar mākslinieces portreta gleznojumiem, kas papildināti ar senām mežģīnēm. Mežģīnes māksliniecei dāvinājusi Daina Dagnija. Kā atzīstas Edīte Pauls–Vīgnere, viņa bija domājusi darbu pie tekstilijām beigt, taču šīs mežģīnes ārā negribējies sviest. Tās likušās tik ierosinošas, ka piegleznojusi tām sejas, pievienojusi matus, kas tad noteicis, kā veidot mežģīņu kompozīcijas. Kas šajos darbos svarīgākais – gleznojums vai tekstilijas, to lai izlemj katrs skatītājs, taču būtiskākais ir kas cits – šie darbi apliecina, ka radošais gars meklē un vienmēr atrod iespēju, kā izpausties.

Edītes Pauls–Vīgneres izstāde «Vecās mežģīnes» apskatāma no 12.janvāra līdz 16.martam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1.

Publicitātes foto.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide