Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas kultūras mantojuma dienās Jelgavā akcentēs pilsētas panorāmas nozīmi

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija 2016.gada Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā velta kultūrvēsturiskajai ainavai, lai akcentētu tās īpašo lomu cilvēka dzīves kvalitātes veidošanā. 9. un 10.septembrī ar semināru un ekskursiju ar kuģi «Jūrmala» kultūras mantojuma dienas tiks atzīmētas Jelgavā, ziņo Jelgavas reģionālā tūrisma centra speciāliste Liene Strazdiņa.

Eiropas kultūras mantojuma dienās Jelgavā ar semināru un ekskursiju īpaši tiks akcentēta pilsētas panorāmas nozīmība un rašanās vēsture.

9.septembrī pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies bezmaksas seminārs «Jelgavas kultūrvēsturiskā ainava», kur lektori Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktore Mg.hist. Gita Grase, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Dr.habil. art. Ojārs Spārītis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Dr.oec. Irina Pilvere un Latvijas Lauksaimniecības universitātes asociētā profesore Dr.arch. Aija Ziemeļniece stāstīs par ievērojamākajiem objektiem pilsētas kultūrvēsturiskajā ainavā.

10.septembrī no pulksten 13 līdz 14 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties izbraukumā ar kuģi «Jūrmala», lai iepazītu Jelgavu no cita skatu punkta – upes puses. Ekskursiju «Jelgavas kultūrvēsturiskā ainava no Lielupes ūdeņiem» pavadīs gida stāstījums, kas iepazīstinās ar vēsturisko Jelgavas panorāmu – ēkām, kas atradās Driksas upes krastmalā, – Jelgavas salām un mūsdienu ainavu, kas pēdējos gados ievērojami mainījusies.

Dalības maksa: viens eiro personai, daudzbērnu ģimenēm – ģimenes biļete (divi pieaugušie un viens vai vairāk bērni) – 3 eiro; pirmskolas vecuma bērniem bez maksas. Biļešu iepriekš pārdošana Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1, informācija un pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

9. un 10.septembrī no pulksten 9 līdz 17 apmeklētājus gaidīs arī Jelgavas pils muzejs. Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā pils muzeja apmeklējums ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide