Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Endijas Rezgales Lieldienu koncerts „Baroka un romantisma mūzikas pērles” 1

Otrajās Lieldienās, 22. aprīlī, pulksten 14 Jelgavas Sv. Annas evanģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs dzidrā un liriskā soprāna Endijas Rezgales koncerts „Baroka un romantisma mūzikas pērles”, ērģelnieka Aivara Kalēja pavadījumā. Programmā: G. F. Hendelis, J. S. Bahs, A. Vivaldi, F. Šūberts, C. Franks u. c., informē koncerta rīkotāji.

Lieldienas ir senākie un centrālie kristietības svētki, kad tiek svinēta Kristus augšāmcelšanās. Dievs ir paveicis ko izšķirošu, lai cilvēki neaizmirstu savu dvēseli ikdienā un atpazītu sevī būtiskāko. Šis ir pārdomu laiks, kurā cenšamies sadzirdēt – pēc kā ilgojas sirds, kas dzīvu un priecīgu mūsu garu dara, rodot izpratni par dzīves jēgu un tās piepildījumu.

Tāds ir arī iedvesmojošās un sirsnīgās dziedātājas Endijas Rezgales novēlējums Lieldienās, emocionāli bagātinot ikvienu ar savu dvēseliski apgaroto vokālo izpildījumu, padarot mūs priecīgākus, laimīgākus, cerīgākus, labestīgākus, mīlošākus.

Skaistās balss īpašniece Endija Rezgale savas mākslinieciskās gaitas sāka tālajā Dienvidāfrikā. Dziedātājas repertuārā galvenokārt ir garīgā un klasiskā mūzika, kā arī dziesmas no kinofilmām un mūzikliem. Nav aizmirstas arī latviešu komponistu dziesmas un kamermūzika.

Endija kopš atgriešanās Latvijā ir sniegusi solo koncertus daudzās Latvijas baznīcās un koncertzālēs, ar savu dvēselisko un dziļi izjusto dziedājumu, aizkustinot daudzu klausītāju sirdis.  Pieminēšanas vērta ir koncertu sērija Rīgas Doma katedrālē un solo programma kopā ar Liepājas simfonisko orķestri. Endija kā viesmāksliniece ir koncertējusi Norvēģijā, un atgriezusies Dienvidāfrikā, lai piedalītos muzikālos uzvedumos.

Kā viena no solistēm Endija Rezgale ir piedalījusies „Producentu Apvienības 7” organizētajās koncertprogrammās: “Mana dziesma Latvijai”, “Mīlestības melodija”, “Bez skaistām sievietēm nav dzīvot vērts”, “Mīlestības pieskāriens”, un Ziemassvētku koncertu programmās Latvijas baznīcās “Pieskaries brīnumam” un “Ar sirdi eņģeļa plaukstā”.

Endija piedalās arī labdarības pasākumos bērniem. Vienlaikus Endija Rezgale ir akadēmiski izglītota socioloģe un pasniedzēja Latvijas Universitātē.

Komponists, ērģelnieks un pianists Aivars Kalējs ir uzstājies solo koncertos un ar dažādiem ansambļiem Ziemeļamerikā, Eiropā un Āzijā. Mākslinieka repertuārā ir klasiskā mūzika, autorkompozīcijas un improvizācijas. Aivars Kalējs ieguvis starptautisku atzinību kā solo izpildītājs, gan kā lielisks ansambļa partneris.  Aivars ir sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Andri Nelsonu, Māri Sirmo, Andresu Mustonenu, Pjēru Kao un Imantu Kokaru. Viņš muzicējis duetā ar soprānu Inesi Galanti un mežraga virtuozu Arvīdu Klišānu.

Aivars Kalējs ir koncerta ērģelnieks Rīgas Doma katedrālē un Jaunās Sv. Ģertrūdes luterāņu baznīcas galvenais ērģelnieks, kā arī ilggadējs Endijas Rezgales skatuves partneris.

Programmā skanēs baroka laikmeta ievērojamāko komponistu skaņdarbi Georga Frīdriha Hendeļa ārijas “Ombra mai fu” un “Lascia ch’io pianga”, Johana Sebastiana Baha ārija “Quia respexit” no Magnifikāta un korālis “Jesus bleibet meine freude”, Antonio Vivaldi “Domine deus” un “Vieni, vieni, o mio diletto”. Tiks atskaņotas arī romantisma mūzikas pērles Franča Šūberta “Ave Maria”, Cēzara Franka “Panis Angelicus”, Čārlza Kamila Sensānsa “Ave Maria” u. c.

Koncerta ilgums ir aptuveni viena stunda. Koncerts ir akustisks, bez skaņas pastiprinātāju izmantošanas.


Foto: publicitātes

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jelgavnieks

nu ta vienreiz skaista meitene skatāma klausāma,apnikušas ikdienas silikonizetās melniem ziliem zaļiem nagiem aplipinātās ruksenes, mutes pārpindzelētas ar lētu poļu sarkanu šmencku vairāk atgādina izdējušās vistas pakaļu un tak protams tajā iespraustu kūpošu cigareti ,un kā ta neminēt kaklā uzkarinātu taššu ar tajā iebāztu ,mīnu, 1,5-2 l. alus blašķi un tā sevis apliecināšana velkas tāda plancka sametusies un no caurajiem zobeļiem ,rotātās, smirdīgās rīkles veļās maķ-peremaķ un sterva slāj ,jo ir dižvarena fu tu

pirms 9 mēnešiem, 2019.04.14 13:43

Kultūra un izklaide