Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatas – otra dzīve

Ir lietains maija rīts, un kolekcionārs Jānis Vilks mūs sagaida pie mājas durvīm. Esam pieteikušies ciemos, jo J.Vilks nupat saņēmis Jelgavas apbalvojumu “Goda raksts” par mūža ieguldījumu Latvijas un Jelgavas kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā. Pirms dodamies iekšā, saimnieks rāda uz pagalma vareno egli, kas sen jau pāraugusi kā cilvēku, tā divstāvu māju. To viņš atceras vēl kā mazs puika – jelgavnieks kopš dzimšanas, pērn nosvinējis apaļus 80.

Uz otro stāvu ved kāpnes, kur gar sienu cita virs citas sakrautas avīzes. Kolekcionārs spriež, ka savi 200 tūkstoši eksemplāru būs. Nosaukumu skaits sen jau nojucis. Lai arī avīžu papīrs plāns, gadu gaitā tās sakrājušās un savu vietu aizņem. Grāmatām vieta atrasta gan istabās, gan koridorā, kur tās glīti sarindotas sievas brālēna daiļamata meistara darinātos plauktos. “Man bibliotēkā ieteica izveidot katalogu, bet tas ir liels darbs! Kas zāli ārā pļaus? Pie mājas ir tik daudz ko darīt,” nosmaida kolekcionārs. Kad zāle vairs nav jāpļauj, klāt rudens, ienākas āboli un jādara vīns. Bet ziemā atkal jāšķūrē sniegs.

Foto: Eva Pričiņa. Visu rakstu lasiet 30.maija “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide