Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj izstādi par palīdzību konfliktos cietušajiem bērniem (FOTO) 15

No šodienas tirdzniecības centrā “Pilsētas pasāža” apskatāma fotoizstāde “Mīlestība kurpju kastē”. Tās autori fotogrāfi Billijs Locs un Andris Sproģis skatītājiem atklāj, kādas ir Sudānas un Sīrijas bērnu izjūtas bēgļu nometnēs Ēģiptē un Jordānijā, saņemot dāvanu paciņas ar rotaļlietām no Latvijas.

Labdarības akcijas “Zvaigzne austrumos” vadītājs baptistu mācītājs un jelgavnieks Pēteris Eisāns, kas piedalījās izstādes atklāšanā, zz.lv teica, ka viņu rīkot šādu akciju pamudināja notikumi 2014. gada vasarā, kad teroristiskais grupējums “Islāma valsts” pārgāja Irākas robežu un Mosulas pilsētā, kur ir liela kristiešu kopiena, notika zvērības. Viņš arī pats brauca uz Jordāniju, kas ir viena no lielākajām Sīrijas bēgļu uzņēmējvalstīm, lai piedalītos palīdzības paciņu dalīšanā. “Cilvēki, ar kuriem es runāju, bija noskaņoti atgriezties savā zemē, tiklīdz apstākļi to atļaus,” stāstīja P.Eisāns.

Viņš paskaidroja, ka ekonomiski attīstītu valstu kristieši Sīrijas bēgļiem sniedz palīdzību medicīnas aprūpē un pārtikas nodrošinājumā. Latvijai ir ļoti specifiska niša – dāvanas bērniem. “Tas, ko mēs darām, tiek ļoti novērtēts, un mūsu sadarbības draudze Jordānijas galvaspilsētā Ammānā saprot, ka Latvija nav bagātā ASV, ka to, ko latvieši dod, viņi dod ar mīlestību, no visas sirds un daudzi pat no nabadzības,” uzskata P.Eisāns. Viņš piebilst, ka šī izstāde ir kā pateicība tiem, kas trīs gadu laikā ir sarūpējuši saturu 11 290 kurpju kastēm, kurās tiek iesaiņotas dāvaniņas karadarbībā cietušajiem bērniem. “Rotaļlietas un našķi nav pirmās nepieciešamības lietas, ko bēgļi ņem līdzi, steigšus pametot savas mājas. Taču bēgļu nometnē bērni pēc tām ļoti ilgojas,” sacīja mācītājs.

Izstādes kuratore Līva Eglīte stāsta, ka starp ziedotājiem ir eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, dziesminieks Kārlis Kazāks, zinātnieks Ivars Kalviņš, garīgie līderi Zbigņevs Stankēvičs un Jānis Vanags, kā arī daudzi citi.

Akcijas “Zvaigzne austrumos” mērķis ir no 1. novembra līdz 5. decembrim sagatavot un nogādāt 6000 dāvaniņu karadarbībā cietušajiem bērniem pasaules karstajos punktos. Jelgavā kurpju kastēs iesaiņotās dāvanas tiks gaidītas labdarības veikalā “Tuvu” Pasta ielā 20. Tuvākas uzziņas par akciju mājaslapā www. zvaigzneaustrumos.lv

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 15

patiešām

Jelgavā kurpju kastēs iesaiņotās dāvanas tiks gaidītas labdarības veikalā “Tuvu” Pasta ielā 20. Tuvākas uzziņas par akciju mājaslapā www. zvaigzneaustrumos.lv

pirms gada, 2017.08.07 15:44

Islama valsts -

Labāk būtu grīdas flīzes pielīmējuši Pasāžas II stāvā.

pirms gada, 2017.08.07 16:53

Vaimans

Cik labi ka mūsu pašu bērniem nekas nav vajadzīgs!Nav bāreņi,nav invalīdi,nav slimie un ar īpašām vajadzībām un tā tālāk.Austrumos ir valstis kurām no naudas pakaļa plīst pušu,tie tad lai arī rūpējas par sava reģiona ļautiņiem.

pirms gada, 2017.08.07 17:07

Vaimanam

Cik bāreņus no pašu bērniem esi iepriecinājis šī gada laikā? Cik invalīdiem palīdzējis? Cik slimos apciemojis? Cik cilvēkus ar īpašām vajadzībām iepriecinājis? Jeb tikai mutes bajārs esi?

pirms gada, 2017.08.08 12:33

Vaimans

Esmu kalpa dvēsele,bez atlīdzības kalpoju zupas virtuvei.Tur barojam pašus zemākos sabiedrības slāņus.Arī bērniem ziedoju ja tā lieta mani uzrunā.Kalpoju savas zemes līdzcilvēkiem,citas zemes lai darās pašas.

pirms gada, 2017.08.08 17:56

Vai

fotogrāfiju autori paši par savu naudu un pēc savas iniciatīvas devās fotografēt šos mums svešās kultūras, ticības un dzīvesveida migrantus, vai tomēr viņiem to apmaksāja kāda no daudzskaitlīgajām nelegālo imigrantu popularizēšanas organizācijām (Piemēram: Starptautiskā migrācijas centra Rīgas nodaļa)?

pirms gada, 2017.08.07 17:34

mhm

Daļa uzturēšanās naudas droši vien tika tika segta no ziedojumiem, bet tā citādi, par savu naudu un pēc savas iniciatīvas... LKRTV starp citu, par šo iniciatīvu ir ierakstītas pāris intervijas, ja ir interese, var pameklēt.

pirms gada, 2017.08.08 09:12

>mhm

Pilnīgi neinteresē plānveidīga nelegālo imigrantu propagandas-iežēlināšanas kampaņa, lai katra tauta dzīvo savā valstī vai sev etniski, reliģiski u.t.t. radniecīgā valstī un nevazājas pa pasauli, savukārt visas likumā pārkāpšanu un migrāciju veicinošās uz pašlabuma gūšanu orientētās noziedzīgās organizācijas ir jāsoda un jāaizliedz!

pirms gada, 2017.08.08 09:43

To >

Pilnīgi tev piekrītu par noziedzīgo organizāciju sodīšanu, tikai nav skaidrs, kāds tam sakars ar šo rakstu un pasākumu. Savukārt, ja tāda ir tava izpratne par labdarības organizācijām un to darbu, tad wow... vnk žēl tevis, cerams ar laiku pieņemsies prātā... :)

pirms gada, 2017.08.08 12:19

dille

man ir dalītas sajūtas, lasot šo rakstu. ticu, ka bērni, saņemot dāvaniņas , ir priecīgi, bet, manuprāt, tas NAV TAS, par ko mums jādomā un kur jāvirza sava palīdzība. piedodiet, ja kādam nepatīk tas, ko pateicu ...

pirms gada, 2017.08.07 23:47

Ar

nepacietību gaidu šīs aktuālās izstādes turpinājumu kur šie fotogrāfi attēlos te pat pie mums Latvijā slimos un trūkumā esošos bērnu un bāreņus, arī pensionārus un visus ictus trūkumcietējus...vai arī tāda nebūs, jo to nefinansēs dažādas &****uot;labdarības organizācijas&****uot;?

pirms gada, 2017.08.08 13:33

inka

... vispirms jāpalīdz sev, savai tautai.... šis pasākums ir pilnīgi bezjēdzīgs!!!!

pirms gada, 2017.08.09 09:59

andris

15.gadus atpakaļ tādi paši bērni bij tik pat cietuši ,viņi vienmēr ir cietušie,tomēr vienam no viņiem vakar nekas netraucēja ar auto taranēt krienu pulku nevainīgu ļautiņu spānijā .Varbūt tomēr mums ir kaut kas pašiem ne tā,ja metamies jebkur glāb jebko ,tikai savā majā neko .

pirms gada, 2017.08.18 16:46

Koments

Mūsu zemē tādu nemaz nav, kas priecātos par vienkāršām, lētām mantiņām. Mums ir tikai tādi, kas apvainotos, ka kastītē arī ziepes un zobu pasta ieliktas. Vecāki vēl soctīklos gari izļerzātos, kas viņu mīlulītim nodarīts, kāda štrunta nabagdāvana iedota.

pirms 7 mēnešiem, 2018.09.03 00:35

Izstādes