Bibliotēkā atklās Anitas Baltrūnas izstādi “Paradīzes dārzs”

“Gleznoju es putnus un zvērus, ar eļļas krāsām. Man ikdienā ļoti patīk vērot dzīvniekus un viņu uzvedību, apbrīnoju viņu gudrību un to, kā viņi izjūt dabu,” teic Anita Baltrūna, kuras gleznu izstāde “Paradīzes dārzs” no 20. jūnija būs skatāma Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā. Izstādes atklāšana norisināsies 20. jūnijā pulksten 16. 

Māksliniece zīmē jau no bērnības. “Manā ģimenē vairums zīmē vai nodarbojas ar rokdarbiem. Biju šo nodarbi atlikusi, jo dzīve aizveda pa skatuves taciņu uz skaistumkonkursu organizēšanu un dalību tajos. Kad šis pasākums mani izsmēla, nācās apdomāt, kā vēl es varu palīdzēt sabiedrībai. Man nebija daudz jāgudro, ātri atnāca atmiņā zīmēšanas dienas un tās sajūtas, kas mani pārņēma zīmējot. Kāpēc sāku ar putniem – to pastāstīšu izstādes atklāšanas dienā. Gribu tikai pateikt – vērojiet dabu, tā pati visu jums pasaka priekšā!” tā A.Baltrūna.

Gleznošana viņai ir kā meditācija. “Kamēr gleznoju, atrodos citā pasaulē un visu to enerģiju lieku uz audekla. Katrai gleznai sava aura un emocijas, kas tanī brīdī manī mīt. Manas gleznas tiek veltītas bērniem un pieaugušajiem, kas ir tādi paši pasaules vērotāji kā bērni. Esmu par to, lai ikvienam bērnam būtu iespēja augt kopā ar mākslu, jo māksla izglīto. Dzīve jādzer no skaņu un krāsu avota, tas stiprinās smadzenes,” teic A.Baltrūna.


Foto: jelgavasbiblioteka.lv

Pievieno komentāru

Izstādes