Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā skatāma starptautiskā mākslinieku plenēra izstāde

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas (JZB) galerijā līdz 30.septembrim skatāma starptautiskā mākslinieku plenēra darbu izstāde «Augstkalnes vasara». 

Ikviens interesents aicināts iepazīt fotogrāfijās, zīmējumos un gleznās attēloto Augstkalnes vēsturisko ainavu skaistumu 15 plenēra dalībnieku izpildījumā.

«Māksliniekus Augstkalne piesaistīja ar klusiem dabas nostūriem, seno laiku arhitektūru, kā arī gaismas un ēnu spēlēm parkā un dīķī,» plenēra idejas koncepciju skaidro Jelgavas Mākslinieku biedrības valdes priekšsēdētājs un pasākuma iniciators Māris Brancis.  

Izstādes atklāšanas pasākumā kuplā skaitā ieradās mākslinieki, kuri plenēra nedēļas laikā iemūžināja Augstkalnes dabu un arī ļaužu dzīvi, kā arī pārstāvji no Augstkalnes skolas, kuri pēc pateicības runas katram uzdāvināja baltu liliju, informē JZB pārstāve Viktorija Buraka.

Daļu no mākslas plenērā paveiktā var apskatīt izstādes «Augstkalnes vasara» ekspozīcijā, kuru veido ne vien Jelgavas Mākslinieku biedrības locekļu Ilonas Drīliņas, Gunāra Ezernieka, Ilzes Ezernieces, Annas Kaltiginas, Andas Kalniņas, Ivara Klapera, Harija Daina Liepiņa, Katrīnas Vīnertes, Initas Vilks un Asnates Marts Zuteres darbi, bet arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenta Kaspara Iljina no Jelgavas, akvarelista Egila Skujas no Biržiem Lietuvā, maskavietes, agrākajos gados biežas viešņas Latvijas plenēros Marinas Afanasjevas un Zaļeniekos dzimušā mākslinieka no ASV Gata Cīruļa mākslas sniegums.

Pievieno komentāru

Izstādes