Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brigitas Ektermanes izstāde «Spēka zīmes»

Līdz 31.jūlijam Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas izstāžu galerijā iespējams aplūkot Brigitas Ektermanes izstādi „Spēka zīmes”, informē bibliotēkas pārstāve Zane Osīte.

Brigita Ektermane ir māksliniece, ezoteriķe. Glezno ziedus, ainavas un spēka zīmes. Veido individuālas aizsardzības zīmes, izveidojusi kolekciju ar aizsardzības zīmes piespraudēm, vada gleznošanas nodarbības.

B.Ektermane uzskata, ka „zīmes ir enerģijas un informācijas nesējas, tautas garīgās satikšanās lauks. Katrai vietai šai pasaulē ir savi enerģētisko joslu mijiedarbības likumi, tie nosaka kādas zīmes jālieto konkrētā vietā dzīvojošai tautai. Sniegtā informācija rosina pareizi veidot dzīvi, saprast cēloņus un sekas. Piemēram, lietojot augoša Juma zīmi, kura simbolizē auglību, attīstību, labklājību, bet neieguldot savu darbu mērķu sasniegšanai, rezultāta nebūs".

Viņa turpina: "Cilvēkam jāuzņemas atbildība par savu dzīvi, jāspēj ieraudzīt galvenās vērtības. Etnogrāfiskie raksti jau visiem zināmi, bet mans izaicinājums, par ko uzņemos atbildību, ir mana zīmju kompozīcija apvienota ar krāsu terapiju, kas dod jaunu spēku, aizsardzību, kas kurā brīdī cilvēkam vajadzīgs. Kad esmu nogurusi iededzu sveci, sarunājos ar kādu zīmi. Uzkrājot zināšanas un informāciju, tagad cenšos to visu nodot cilvēkiem, taču joprojām turpinu mācīties.”


Foto: Anda Krauze

Pievieno komentāru

Izstādes