Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzelzceļa muzejā jauna ekspozīcija par bānīti

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs Jelgavā izveidojis jaunu ekspozīciju “Mazā metāla sirds” par bānīti, informē muzeja pārstāve Liene Murugova.

Pirms simt gadiem Zemgalē vai Kurzemes pusē dzīvojošiem lībiešiem lielākā dāvana bija Pirmā pasaules kara laikā vācu armijas uzbūvētais sliežu ceļš, kuru, frontei atkāpjoties, atstāja armija. Šaurs, vien 600 milimetru platumā, trausls, bet uzņēmīgs, kas uz saviem pleciem turēja mazo bānīti. Mazais un žiperīgais vilciens ļaudis veda no viena ciema uz otru lēna vēja ātrumā, laika gaitā attīstot ātrumu arvien lielāku. Lauku iedzīvotāji beidzot varēja dienas laikā nokļūt lielākās pilsētās, biežāk tikties, uzzināt jaunumus un pārvadāt vērtīgas mantas un pastu.

“Mūsdienu tehnoloģiju laikmets sabiedrību steidzina, liek dzīties pēc visa jaunā, modernā, sasniegt savus mērķus arvien ātrākā laika posmā. Paveroties vēl nesenā pagātnē, cilvēkiem pat prātā nevarēja ienākt doma, ka pasaule kādā dienā būs tik attīstīta, kāda tā ir šodien. Šis brīnumainais mazais bānītis bija cilvēku labākais draugs, un mēs nedrīkstam to aizmirst, tāpēc Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs Jelgavā izveidojis jaunu ekspozīciju “Mazā metāla sirds”, lai tie, kas savulaik izmantojuši bānīša pakalpojumus, atcerētos, un tie, kas to nekad nav redzējuši, iepazītu,” stāsta L.Murugova. Bānītis savu stāstu stāstīs caur vizuālām, skaņas un klātbūtnes sajūtām no 18. maija (ekspozīcijas atklāšana pulksten 12) Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā Jelgavā, Stacijas ielā 3.

Ekspozīcijas idejas un interjera objektu autors Māris Grīnbergs, vēsturiskais ietvars un teksts – L.Murugova un Ilze Freiberga, stāstniece Inese Rezgoriņa, izpildījums SIA “Kalenda”. Īpašu paldies muzejs teic Viesītes muzejam “Sēlija” un Pilsrundāles bibliotēkas vadītājai Aelitai Ramanei.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Izstādes