Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Kultūras namā atklāta Jelgavas Tautas gleznošanas studijas izstāde

Jau no nedēļas sākuma Jelgavas kultūras namā (uzreiz divos stāvos) var apskatīt Tautas gleznošanas studijas audzēkņu gadskārtējo darbu izstādi, bet tās oficiālā atklāšana notika trešdienas pēcpusdienā.

Pirmie 15 – 20 entuziasti mākslinieku Hugo Jakobi un Pāvila Lūciņa vadībā sāka gleznot 1956. gadā, divus gadus studiju vadīja Silvija Meškone, bet no 1976. līdz 1983. gadam – akvarelists Visvaldis Garokalns. 1983. gadā rūpi par studiju uzņēmās gleznotājs Ivars Klaperis, kurš nodarbības vada divreiz nedēļā, bet nu jau vairākus gadus ar studistiem strādā arī māksliniece Anda Kalniņa, tā ka četrus vakarus nedēļā Tautas gleznošanas studijā, kas ar aptuveni četrdesmit pastāvīgajiem dalībniekiem tāda ir vienīgā visā Zemgalē, norit rosīgs darbs. Iepriekš vienojoties, gleznot gribētāji netiek atraidīti arī citā laikā. Labākais no paveiktā regulāri tiek nodots skatītāju vērtējumam.

Daudzkrāsains gleznu birums redzams arī 1. stāva lielajā foajē. Šodien pulksten 14 tiks oficiāli atklāta pašas A.Kalniņas personālizstāde «Skats sevī...».

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Izstādes