Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Muzejā ver durvis pastāvīgā ekspozīcija par dzīvi «zem svešām varām» 1

Šodien Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā atvērta ekspozīcija, kur atainota Jelgava no 1940. līdz 1991.gadam. 

«Faktiski tas mūsu pilsētā ir padomju un vācu okupācijas laiks, tāpēc arī ekspozīcijai dots nosaukums «Zem svešām varām dzīve turpinās»,» skaidro muzeja direktore Gita Grase.

«Ar to gribam pateikt, ka vēstures plūdums jau nemainās no tā, kāda ir augstākā vara, jo sabiedrība zināmā mērā tai laikā dzīvo savu dzīvi. Protams, ka sabiedrībai  nākas piemēroties pastāvošajai varai, bet tāpēc nepārstāj dzimt bērni, kas savukārt aug, iet skolā, sāk strādāt un dibina atkal jaunas ģimenes. Vienkārši dzīvo normāla cilvēka normālu dzīvi, kaut virspusē ir nevis brīvības, bet apspiestības krāsa. Un krāsas ir dažādas – 1940. jeb padomju okupācijas baigajam gadam seko «brūnais mēris», bet no 1944. gada atkal dominē sarkanā krāsa. Nosacīti šis periods sākas jau 1943. gadā, kad Jaltā sabiedrotie (ASV, Lielbritānija un PSRS) izlēma, ka Baltijas valstis paliks padomju okupācijas režīmā,» turpina direktore.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Izstādes