Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Neatkarības dienai veltīts sarīkojums Ģ.Eliasa muzejā 8

Kamēr ap netālu esošo Sv.Trīsvienības baznīcas torni aktīvi darbojās jaunās tūrisma sezonas popularizētāji, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notika Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts sarīkojums «Ieklausies vēstures soļos».


Sarīkojuma, ko vadīja muzeja direktores vietnieks zinātniskajā darbā Gints Putiķis, mērķis bija, atskatoties uz 1990.gada notikumiem, pavērtēt 23 gados padarīto un nedaudz ielūkoties arī nākotnē. Jeb, kā atceroties iepriekšējās dienas sarunu pie Valsts prezidenta valsts simbolu sakarā, atgādināja Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, – simbolu uzdevums ir atgādināt par pagātni, mūsu – gādāt par nākotni.


Diemžēl akadēmiķa slimības dēļ pasākumā izpalika daudzu gaidītā Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta priekšsēdētāja Jāņa Stradiņa uzstāšanās, viņa vietā ar domām par aizvadīto 23 gadu lomu  mūsu valsts vēsturē dalījās LZA Senāta locekle akadēmiķe Baiba Rivža.


Bet ne mazāk par runām jauno valsti apliecināja Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņu priekšnesumi. Sākot ar deviņgadīgo koklētāju Megiju Bruci, kura dzīvojusi tikai neatkarīgā Latvijā un nu gatavojas nozīmīgai starptautiskai turnejai, beidzot ar vokālo trio, kura dalībnieces droši vien ir tikai nedaudz jaunākas par valsti. Noslēgumā viņu izpildījumā skanēja Elīnas Ziemeles dziesma «Manai Latvijai». Arī tas par kaut ko liecina, jo trio, izmantojot meiteņu vārdus, varētu nosaukt  arī kā «Marija un 2 Jeļizavetas».

Foto: Agris Samcovs


Pievieno komentāru

Komentāri 8

Inta

Varu teikt atklāti ka noželojams ir Eliasa muzejs ar tik senilām un aizvesturiskām ekspozīcijām.Kauns par miss Kauperi taču sāciet domāt kā piesaistīt šim mauzelejam cilvēkus un jauniešus jeb jūs pašas esat kā muzeja eksponāti!!!!!!!!!!!!neintresantakais muzejs valstī ar to jūs izceļaties!!!!!kauns

pirms 6 gadiem, 2013.05.03 19:59

Rita

Kas ekspozīcijai vainas? Pat ļoti interesanta, tikai pašam jāpapūlas tajā iedziļināties! Vai par jauniešu garīgajām vērtībām un izpratni par valsti tomēr vipirms nav atbildīga ģimene un tikai tad sabiedrība, tajā skaitā muzejs?

pirms 6 gadiem, 2013.05.04 07:55

patīk

Ļoti jauka ekspozīcija! Un darbinieki - o*k! Šeit regulāri notiek izstāžu atklāšanas, dažādi pasākumi... man patīk :)

pirms 6 gadiem, 2013.05.05 14:44

Edgars

Piekrītu ka muzejs ir briesmīgs un parasti muzeja naktīs tur nav ko darīt jo nav nekādas programmas tikai muzeja vadītājas staiga strebjot šampanieti.

pirms 6 gadiem, 2013.05.05 18:44

Marija Kaupere

Inta un Edgar!
Uzaicinu Jūs atnākt uz muzeju, lai klātienē pateiktu savas kritiskās piezīmes un arī, iespējams, priekšlikumus, kā, Jūsuprāt, uzlabot muzeja darbu.

pirms 6 gadiem, 2013.05.09 10:30

Intiņai

Jums, liekas, vairāk patiktu nakts klubi, tingel tangeļi un striptīzbāri, tas Jūs piesaistītu notekti!

pirms 6 gadiem, 2013.05.10 14:13

Ritma

Kauns ir par to, ka Inta un Edgars pāris teikumos ir pieļāvuši tik daudz kļūdu, ka ir nožēlojami lasīt to, ko viņi raksta. Ja vēlaties kritizēt citus ( tā nav konstruktīva kritika, bet gan žultaina un nepamatota klaigāšana), tad dariet to vismaz pareizā latviešu valodā. Šajā pasākumā gan nebiju klāt, tādēļ par to varu spriest vien pēc publikācijas. Nav tiesa, ka jauniešiem neinteresē mūsu vēsture. Ir sarīkojumi muzejā, kur ir daudz jauniešu. Varbūt arī skolai te ir kāda loma?

pirms 6 gadiem, 2013.05.11 08:52

Izstādes