Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Tēva un dēla Rogu kopizstāde

Mākslinieks Uldis Roga nemaz nedomā piebremzēt savus radīšanas tempus un samierināties tikai ar pedagoģisko darbu, vadot Jelgavas kultūras nama zīmēšanas studiju – tikai divus gadus pēc 70 gadu jubilejas izstādes tapusi jauna viņa personālizstāde, ko šodien atklāja Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

«Divi vienā...» – šoreiz ekspozīcijai nedaudz savāds nosaukums, jo U.Rogas gleznas (ierastajiem akvareļiem un pasteļiem pievienojušies arī mēģinājumi eļļas tehnikā) nebūt nav vienīgais akcents. Muzeja izstāžu zāles centrā greznojas koktēlnieka Arnolda Rogas (Ulda tēva, kuram šogad apritētu 100 gadu) vairāk nekā 60 lielāku un mazāku skulptūru.

«Mans tēvs bija īsts koka amatnieks, un skulptūriņu grebšana sākumā bija tikai tāda brīvā laika nodarbe,» atceras U.Roga. «Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumā tēvs sāka nodot savus darbus mākslas salonā «Daiļrade», un koktēlniecība kļuva par galveno darbības jomu.» Izstādē redzamais ir tikai maza daļa no A.Rogas veikuma.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Izstādes