Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Vasaras mākslas galerija sāk ar izstādi «Procesā»

Pirmajā jūnija dienā Mākslas studijas «Mansards» vadītāji Raitis Junkers un Kristīna Landaua-Junkere aicināja uz jaunas Vasaras mākslas galerijas atklāšanu – Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas iekšpagalmā sestdien līdz pulksten 22 apskatāma «Mansarda» dalībnieku radīto darbu izstāde «Procesā».

Mākslas studija «Mansards» darbojas no 2010. gada rudens un ir viena no Kristīnas un Raita Mobilās mākslas skolas sastāvdaļām, tāpat kā Vecauces pils bērnu un jauniešu mākslas studija, kā arī mākslas akcijas Hamburgā, Vācijā.

«Esam sertificēta studija, un mūsu audzēkņi saņem tikpat pilntiesīgu izglītību kā mākslas skolās,» stāsta studijas vadītājs, gleznotājs un dizainers R.Junkers. Jelgavā mākslas studija «Mansards» iekārtojusies telpās Jāņa ielā 1a (pagalmā pie Ādolfa Alunāna parka), bet jau sen iepaticies iekšpagalms, ko ieskauj Jelgavas vēsturiskās celtnes – ēka Akadēmijas ielā 28, (kuras telpas pašlaik tiek īrētas) un Jelgavas Zinātniskā bibliotēka. Uz varbūtējo mākslas galeriju, kurā saglabājušies pagājušā gadsimta sākuma arhitektūras elementi, ved šaura eja starp diviem brandmūriem.

Vasaras mākslas galerija Jelgavā bija arī to 20 projektu skaitā, par kuriem iedzīvotāji vēl līdz  ceturtdienai varēja balsot interneta konkursā «LMT Jelgavai», lai gūtu finansiālu atbalstu savas ieceres realizācijai. Jelgavnieku lielāku atbalstu un uzvaru konkursā izpelnījās tādas neapšaubāmi vajadzīgas lietas kā skeitparks, kārtējais dziesmas «Satiksimies Jelgavā» videoklips (nu jau ar popkori) un volejbola laukums «Lediņos». Arī laukums suņu pastaigām, jelgavnieku skatījumā, ir daudz nepieciešamāks par jauno mākslas mīļotāju pulcēšanās vietu.

Tomēr Raitis Junkers un Kristīna Landaua-Junkere izstādes atklāšanā neizskatījās bēdu sagrauzti, bet perināja nākamos plānus. Laikam tāpēc arī studijas «Mansards» audzēkņu izstādei dots tik zīmīgs nosaukums – «Procesā».

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Izstādes