Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Inovatīvās ekspozīcijās rādīs vēsturi 5

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tiks izveidotas divas interaktīvas izstāžu ekspozīcijas, kas virtuālajā realitātē iepazīstinās ar Zemgales tautastērpu un karavīru apģērbu attīstību, informē Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītāja Aiga Anitena.

Februārī Jelgavas pašvaldība un Lietuvas kompānija “MultimediaMark” parakstīja līgumu par divu virtuālo ekspozīciju izstrādi un ierīkošanu Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. Līguma izpildes termiņš ir 2018. gada decembris, samaksa par pakalpojuma – 82 900 eiro bez PVN.

Vienā no muzeja izstāžu zālēm taps virtuāla ekspozīcija par Zemgales tautastērpa attīstību un valkāšanas tradīcijām. Apmeklētājiem būs iespēja vērot, kā pareizi uzvilkt tautastērpu, kā to valkāt ikdienā un svētkos. Savukārt otras zāles virtuālā ekspozīcija iepazīstinās ar zemgaļu karotāju rotām un tērpiem.

Jaunās ekspozīcijas ar moderniem līdzekļiem papildinās jau esošo izstādi par Jelgavu 19. gadsimtā, kad pilsēta bija Kurzemes guberņas centrs. Muzeja apmeklētājiem jaunās ekspozīcijas būs pieejamas 2019. gada janvārī.

Inovatīvais risinājums muzejā tiek īstenotsInterreg V-A” Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā “Starptautiskas nozīmes kultūras tūrisma maršruts “Baltu ceļš””. Projekta mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu programmas teritorijā (Latvija–Lietuva), sekmējot tūrisma attīstību un izveidojot starptautiskas nozīmes kultūras tūrisma maršrutu.

Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 763 402,38 eiro, no tām Jelgavas pašvaldības plānotās izmaksas ir 117 850,10 eiro, tai skaitā 100 172,58 eiro (85 procenti) Eiropas Reģionālā fonda finansējums, 5 892,51 eiro (pieci procenti) Valsts budžeta dotācija un 11 785,01 eiro (desmit procenti) Jelgavas pašvaldības finansējums.

Projekta īstenošanas laiks – no 2017. gada 24. aprīļa līdz 2019. gada 23. aprīlim.

Plašāka informācija par projektu ŠEIT.


Foto: jip.jelgava.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 5

jelgavnieks

jūs savu inovativu varētu parādīt tādā veidā ja muzejā atgrieztu tās vēsturiskās vērtības kuras jau labu laiku nau redzamas muzeja ekspoziciju zālēs ko pilsētniekiem tūristiem to vēsture mantojumu vietā ir jāskata uz kartona finiera gabaliem sakleksēti gucuļu ,šedervi, kas mums tāds guculs ir 1968 gadā Valstī ieklīdušu mežu zagļu ordas kas pamanijās aplecināt daļu mūsu meiču kur šīs selekcijas rezultatā kā mušas savairojās ,latvieši, ar melnīgsnēju ādu un šķībām zaglīgi blēdīgām acīm Jelgavai un jelgavniekiem atgriežiet to nolaupīto kas visdrīzākais tagad rotā ,godīgi, nopelnīto piļu muižu zāles un kabinetus Rāviņš neko savā pilsētas vadītāja laikos neizandelēja neizzaga līdz viņam ......

pirms gada, 2018.03.05 12:09

Laucinieki no novada

Bet mums patīk gucuļu māksla.

pirms gada, 2018.03.05 12:26

jelgavnieks

piemirsās brilles nevaru labi saskatīt tā jūsu ,godājamā, logo pirmo burtu L vai M laikam jau ir M nu nu malači malači kiā ta saucas tā jūsu sādža 40 gadu bez ražas āāā nu skaidrs skaidrsja jau guculs jums tik tuvs sirdij palūdz lai atved kukuruzas graudus sējai boļševiku laikos ar viens hahols zemniekiem saveda labas gribas sēklas-0latvāni-nu ,prieki, vēl tagad pilnas ūzas

pirms gada, 2018.03.05 12:41

Jelgavnieces penzionāres

Mums patīk gucuļi, piemēram Salkazanovs.

pirms gada, 2018.03.05 13:13

opis

tu vecā govs galīgi esi nojūgusies no kuriem laikiem godavīrs Salkazanova kungs pa guculi pārtapis jelgavnieces uzradušās pašas boļševiku laikos no auliem sagramstītas saveda te duņkā -linu kombinatā linus vērpt pentagona blozgas kauna protiet kaut gan kāds tur kauns jūsu kauns ir zem nabas smirdīgs un pilns ar kaunuma utīm fu tu kāds preteklīgums

pirms gada, 2018.03.05 14:55

Izstādes