Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Ir kāda brīnumskaista zeme» – Latvija Egitas Kūmas fotogrāfijās (FOTO) 3

Novembra pirmajā dienā, kas, atbilstoši izstādes nosaukumam, izrādījās brīnumskaisti rudenīga svētdiena, Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā, muzicējot muzikālajai apvienībai «Pēdējā minūte», tika atklāta Egitas Kūmas fotogrāfiju izstāde. Tajā aplūkojamas pēdējo trīs gadu laikā ar gandrīz piemirsto filmiņu aparātu «Zeņit» uzņemtas fotogrāfijas, kas vēsta par autores Latvijas un latviskuma sajūtām.

Pie «ziepju trauku tehnoloģijām» pieradinātam skatītājam arī šādā veidā tapušas fotogrāfijas var kļūt par savdabīgu atklājumu. fotografēšana ar filmiņu fotoaparātu ir ļoti īpaša: «Bauda ir tas mirklis, kad noklikšķ fotoaparāta slēdzis un tu zini, ka ir. Bet – vai, patiesi, ir (un kas ir) – tas paliek tā nervus kutinoši,» izstādes autore fotografēšanu ar filmiņu aparātu raksturo kā īpaši noslēpumainu procesu.

Bet šajā izstādē paslēpta vēl kāda intriga (lai gan intriga, runājot par Latviju, nebūtu gluži īstais vārds) – tai ir sava priekšvēsture. Latvijas Radio (kas tieši fotoizstādes atklāšanas dienā svin savu 90 gadu jubileju), domājot par Latvijas simtgadi, ar šo turpina 2013.gada rudenī aizsākto ierakstu sēriju «Apņemšanās Latvijas simtgadei». Tajā tika uzrunāti dažādi cilvēki, kas vēlas līdz 2018.gadam kaut ko paveikt – savā, draugu vai apkārtnes labā. Apmēram pirms gada tika uzrunāta arī studente Egita Kūma, kura līdz Latvijas simtgadei apņēmusies izveidot pastkaršu kolekciju ar Latvijas ainavām, kā arī pārcelties uz dzīvi laukos.

Viena no idejām jau īstenota – kopš šī gada jūnija E.Kūma ar dzīvesbiedru pārcēlusies uz lauku mājām Krustpils novadā. Kāpēc? – «Lai Latvijas laukos būtu par vienu ģimeni vairāk,» tāds ir Egitas pamatojums.

Pati Egita Kūma ir dzimusi 1989.gada 19.decembrī Jelgavā, un lielāko daļu savas līdzšinējās dzīves pavadījusi dzimtas lauku mājās Jelgavas novada Līvbērzes pagastā. Savā brīvajā laikā Egita ne tikai fotografē, bet arī piedalās retro motociklu un «ZAZ» kluba pasākumos, kuru ietvaros arī apbraukāta liela daļas dzimtās zemes un iemūžināti fotogrāfijās aplūkojamie mirkļi.

Latvijas Radio aicina arī jūs apņemties paveikt kaut ko līdz Latvijas simtgadei. To var izdarīt Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, meklējot apņemšanās kamolu.

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ieva

Egita ir liels malacis un prieks par viņas apņēmību un sabiedriskumu! Veiksmi! ;)

pirms 4 gadiem, 2015.11.02 11:10

Egita

Jā, Zenit ir brīnišķīgs aparāts! Ieva - sirsnīgs paldies! :)

pirms 4 gadiem, 2015.11.02 17:59

Izstādes