Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

It kā parastas gleznas (FOTO)

Līdz 30.oktobrim Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā skatāma mākslinieka Uģa Auziņa darbu izstāde ar tradicionālu nosaukumu «Gleznas». 

Nepretenciozitāte ir autoram raksturīga – viņš glezno sava prieka pēc, un, ja skatītājiem patīk, vēl jo labāk. Lai nu kā, bet Jelgavas viesis ir īpašs ar to, ka viņš ir mūsu vecmeistara Gunāra Ezernieka skolnieks Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā tālajos astoņdesmitajos. 

Vēlāk U.Auziņš iestājās Latvijas Mākslas akadēmijas Interjeru un iekārtu nodaļā, kuru beidza 1971. gadā. Pēc tam ilgus gadus dzīvoja un strādāja Daugavpilī, kur veidoja daudzus interjerus. Darbojies arī monumentāli dekoratīvajā mākslā, būdams sienu gleznojuma un vitrāžu autors Daugavpils bērnu slimnīcā un citviet. Mūsu pilsētā U.Auziņš ir arī īpašs ar to, ka 1989. gadā piedalījies arī Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja iekārtošanā. Pārcēlies uz Rīgu, no 1986. gada pedagogs Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedrā, 1993. gadā kļūdams profesors un no 1997. gada līdz aiziešanai pensijā 2012. gadā – docents.

Paralēli interjerista un pedagoga darbam U.Auziņš vienmēr ir gleznojis, nododamies ainavai. Sākumā viņš strādāja ar visparastākajām guaša krāsām, ko var dabūt jebkurā veikalā, taču panāca ļoti smalku krāsu nianšu efektu. Tagad, kā jau ikviens gleznotājs, strādā ar eļļas krāsām.

Mākslinieku piesaista vienkārši dabasskati, kas atrodami viņa dzīvesvietā Mārupē un kuros viņš izceļ maigas krāsu saskaņas, saules pielietas vasarīgas āres vai sniega baltuma piebērtus ziemas skatus. Dabas noskaņa ir harmoniska, mierīga, ko pastiprina rāmie ritmi un jūtīgais krāszieds. Liekas, ka apkārtne ir klusuma pielieta. Tā glezno mākslinieks, kurš dzīvo dziļā saskaņā ar pasauli un pēc dabas mūžīgajiem likumiem.

U.Auziņam šī ir jubilejas izstāde, kas vienīgā notiek Jelgavā – 16. maijā viņam palika 70.

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Izstādes