Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā skatāma Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu gleznu izstāde «Rainis un Aspazija»

No šodienas līdz 30.martam Jelgavas kultūras namā būs apskatāma Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) audzēkņu gleznu izstāde "Rainis un Aspazija", aģentūru LETA informēja JRRMV projektu un atbalsta fonda vadītāja Inese Piņķe.

Izstāde veltīta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai un atspoguļo abu rakstnieku nozīmi, bagāto literāro mantojumu un personības iezīmes jauniešu skatījumā.

"Mūsu Rainim un Aspazijai šogad aprit 150 gadi. Abi dzejnieki Rainis un Aspazija ir latviešu pasaules mēroga literāti, kuri ne vienu reizi vien ir pierādījuši savas prasmes un talantu. Kaut arī viņu dzeja tika radīta pirms simt gadiem, tā nav aizmirsta un ir iesakņojusies mūsos. UNESCO ir iekļāvusi dzejnieku gadadienas starptautiskajā svinamo dienu sarakstā.

Abu dzejnieku īpašumā atradās kaislīgums, daudzpusība, enerģijas un ideju pilna dvēsele, pārtapdama spilgtos dzejas un dramaturģijas darbos. Viņu attiecībās svarīgu lomu ieņēma vēstules, kuras viņi rakstīja viens otram. 35 gadu garumā viņu saraksti veido 2499 vēstules latviešu, krievu, kā arī vācu valodā. Visas šīs vēstules atspoguļo nacionālās kultūras procesus un divu cilvēku mīlestību," par izstādi stāstīja Piņķe.

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola ir viena no labākajām mākslas vidusskolām Latvijā, kur augstā līmenī var apgūt akadēmiskās zīmēšanas un gleznošanas pamatus, kā arī tēlniecību, fotografēšanu, datorgrafiku, animāciju, video mākslu, interneta mājaslapu dizainu un citus ar laikmetīgo mākslu saistītus priekšmetus.

Pievieno komentāru

Izstādes