Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Jelgavas kaķis 2015» – birmiešu kaķēns Toris (FOTO) 3

«Uzvaru negaidīju un esmu ļoti priecīga, jo pasaulē Svētās Birmas kaķi cilvēkiem patīk, bet pie mums daudzi tos vēl nepazīst,» stāsta Valda Tomsone-Grigorjeva, kuras piecus mēnešus vecais Toris sīvā konkurencē starptautiskajā kaķu izstādē Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) apmeklētāju balsojumā atzīts par «Jelgavas kaķi 2015». 

Valda ar kaķu audzēšanu profesionāli nodarbojas jau 13 gadu, tomēr sauc to par hobiju. «Ja no tā grib veidot biznesu, tad kaķi ir jātur krātiņos. Neskaitu, cik es viņiem tērēju, bet tik daudz atpakaļ nesaņemu,» stāsta mārupiete Valda, kuras sirdi Svētās Birmas kaķi nozaga pirms 15 gadiem izstādē Dailes teātrī. Toreiz nebijusi pat doma pievērsties audzēšanai. «Es ieraudzīju tos kaķus, un man pat sāka trūkt gaisa – kā var būt kaut kas tik skaists! Izstaigāju visu izstādi – interesanti, bet Svētās Birmas kaķi bija tik cēli, inteliģenti un majestātiski,» mirdzošām acīm stāsta Valda, piebilstot, ka tiem ir brīnišķīgs raksturs.

Pēc izstādes šķirnes nosaukums piemirsies, bet kaķu meklējumi turpinājušies pa izstādēm divu gadu garumā. Tad internetā Valda nejauši ieraudzījusi nelielu sludinājumu par izstādi Dailes teātrī. Nespējusi to laist garām un steigusies turp. «Aizeju un skatos – stāv uzraksts, ka tiek pārdoti kaķēni. Tas bija viens no manas dzīves laimīgākajiem brīžiem!» turpina Valda. Apskatījusi fotogrāfijas, nolēmusi nelaist garām iespēju iegādāties sev vienu. Toreiz tas kļuvis par otro Svētās Birmas kaķi Latvijā. Pagāja laiks, un iegūtā kaķenīte sāka prasīt runci, bet sterilizēt viņu bijis žēl – tā aizsākušās kaķu audzētājas gaitas. Viņas kaķus atzinīgi novērtē arī ārzemnieki.

Arī šogad izstādes apmeklētāju simpātijas iekaroja diženā auguma un garās spalvas kaķis meinkuns, kam tāpat kā pērn otrā vieta (šoreiz godā celts īpašnieka Sergeja Bajutina mīlulis), bet trešajā vietā palika orientālais īsspalvainais, kurš atceļojis no Igaunijas (īpašniece Irina Kopštalsa). Kaķus dažādās kategorijās vērtēja arī žūrija.

Kamēr kaķus mērīja, ķemmēja, glaudīja un vērtēja, acis varēja kavēt pie citiem dzīvniekiem – tai skaitā trušiem, seskiem, baložiem, kraukļiem un lamām. Jelgavnieki Straumju ģimene uz izstādi bija ieradušies kuplā pulkā – mamma Anita, tētis Indulis un abu četras atvases, no kurām jaunākā vēl ratiņos. Mamma Anita stāsta, ka ģimene izstādi apmeklē pirmo reizi, bet iespaidu mazajiem, kurus ar pūlēm var noturēt vienkopus, ir ļoti daudz. Apskatījuši gan minkas, gan seskus, trušus un izpētījuši visu veidu baložus, puikas bija sajūsmā par putnu zirnekli, un mazais Linards no minčiem noskatījis un vecākiem jau pasūtījis sfinksu. Savukārt tēta sirdi iekarojis amerikāņu īsspalvainais skaistulis. Ģimenei izstāde ļoti gājusi pie sirds, un prieks, ka šogad mazajiem par ieeju nav bijis jāmaksā. Anita lēš, ka nākamgad varētu nākt atkal.

Tāpat jelgavnieki Mihaels un Jeļena, kas dzīvo turpat pie ZOC, izstādē ir pirmo reizi un to vērtē kā interesantu. Arī pašiem savulaik bijis kaķis, taču laika trūkuma dēļ vairs to nevar atļauties turēt. Mihaelam no redzētā visvairāk patikuši kraukļi – varen skaisti. Jeļena gan piebilst – žēl putnu krātiņos. «Labāk lai lido,» tā viņa.

Foto: Santa Logina un RIhards Lonskis

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jampāzijs no Elejas

Kaķu,ja?Palasi K.Skalbes pasaku- Kaķīša Dzirnavas un tev negribēsies kaķīti par kaku saukt.

pirms 3 gadiem, 2016.06.03 23:34

kaķumiile

tas ir un vienm;er bijis lielais bizness.
izstāde jau ļoti maza, kāpēc nevarēja to rīkot centrā?
13.06. braucām uz centru un autobusā ieraudzījām afišu, gribējām aiziet apskatīt kaķus, bet .. izrādās izstāde ir pārlielupē, turklāt no 2. autobusa vēl kājām gabals jāmēro. izlēmām laiku nezaudēt.

rīkojiet kaut kur centrā izstādes un apmeklētāju (un biļešu naudas) būs vairāk - centrā arī ir lielas sporta zāles un telpas.

pirms 4 gadiem, 2015.06.17 18:07

Izstādes