Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas mākslinieki dodas «Pa Jaņa Rozentāla pēdām»

Uz Jelgavas mākslinieku plenēra izstādes «Pa Jaņa Rozentāla pēdām» atklāšanu trešdien, 3. augustā, pulksten 16 Jelgavas pilsētas bibliotēkā aicina Jelgavas Mākslinieku biedrība.

«Plānojot šīs vasaras plenēru, pēc kārtas jau piekto, 2016. gada sākumā Jelgavas Mākslinieku biedrība nolēma doties uz Saldu. Vēlāk, kā uzzinājām, šo gadu UNESCO izsludinājis par Jaņa Rozentāla (1866–1917) gadu. Tā nu no 18. līdz 24. jūlijam strādājām šajā kādreiz nelielajā Kurzemes miestā, kur nākamais mākslinieks uzsāka skolas gaitas, kur uzgleznoja tagad tik populāro diplomdarbu «No baznīcas (Pēc dievkalpojuma)» (1894) un kura apkārtnes cilvēkus un ainavu viņš iemūžinājis savos darbos. Tādējādi mēs simboliski gājām «Pa Jaņa Rozentāla pēdām», kā nosaucām arīdzan plenēra atskaites izstādi. Tajā mēs rādām pavisam nelielu daļu no tā, ko krāsās un melnbaltajā zīmējumā iemūžinājuši četrpadsmit jelgavnieku, viņu vidū arī viens viesis no Preiļiem – Valdemārs Kokorevičs. Diemžēl visu parādīt nevaram – plenērā tapa vairāk nekā 80 lielāku un mazāku studiju, skiču un uzmetumu, no kā droši vien vēlāk taps nopietni darbi,» stāsta Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis.

Izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 4. septembrim. Pēc tam tā ceļos uz Saldu.

Pievieno komentāru

Izstādes