Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī – miniatūrgrafikas izstāde «Kamera»

No 22.janvāra līdz 26.februārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs skatāma miniatūrgrafikas izstāde „Kamera”. Izstādē apkopoti vairāku spilgtu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslinieku darbi grafikas tehnikā, ziņo Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Biedrība “Grafikas kamera” jau ceturto gadu rīko izstādi māksliniekiem, kas iecienījuši strādāt grafikas tehnikās un izteikt sevi miniatūrā. Lai iepazīstinātu pēc iespējas plašāku publiku ar māksliniekiem, dažādajām grafikas tehnikām un popularizētu grafiku kā autonomu mākslas jomu, miniatūrgrafikas izstāde katru gadu tiek rīkota kādā no Latvijas pilsētām (2014. gadā Siguldā, 2013. gadā Valmierā, 2012. gadā Rīgā). Šogad ar mazajām grafikām tiks priecēti Jelgavas iedzīvotāji un viesi. Turklāt 2014. gada nogalē biedrība “Grafikas kamera” atzīmēja 20 gadu jubileju. Arī jaunais gads turpinās svētku noskaņās, jo Jelgavas pilsēta, kurā būs skatāma izstāde, arī svin nozīmīgu jubileju – 750 gadus. 

Izstādes kuratore, grafiķe Lāsma Pujāte stāsta, ka izstādes tēma “Kamera” ir izvēlēta ar nodomu, jo vārds kamera ir daļa no biedrības nosaukuma un biedrībai ir vēlēšanās izzināt, kas mākslinieku iztēlē slēpjas zem šī vārda. To tad arī būs iespējams atklāt, apskatot izstādītos darbus.

Lai vērtētu kopīgo un atšķirīgo tēlu un tehniku izvēlē, šogad piedalīties izstādē Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī aicināti arī mākslinieki no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas. Izstādē piedalās spilgta mākslinieku izlase – Imants Krepics, Ilze Lībiete, Māris Subačs, Inese Lieckalniņa, Māris Čačka, Kate Seržāne, Lāsma Pujāte, Ausma Šmite, Ieva Nagliņa u.c. 

Izstādes atklāšana norisināsies 22.janvārī, pl.18, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī (Akadēmijas iela 1, Jelgava). Vairāk informācijas pa tālruni 630 05445.

Pievieno komentāru

Izstādes