Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieks Marlon André aicina uz portretu izstādi (FOTO) 7

Merilina Monro, Odrija Hepberna, Sofija Lorēna, Salvadors Dalī, Merlins Mensons, Maiks Taisons – visā pasaulē pazīstamas personības, ko savos darbos zīmējis jaunais mākslinieks jelgavnieks Aivars Andrejevs, pazīstams ar pseidonīmu Marlon André. Piektdien pulksten 18 tirdzniecības centrā «Pilsētas pasāža» tiks atklāta viņa lielformāta darbu izstāde.

Izstādē būs skatāmi apmēram 15 portretu. «Tā bija 10. vai 11. klase, kad pēc skolas atnācu mājās, man nebija ko darīt, domāju – pazīmēšu. Nolēmu uzzīmēt savu mīļāko aktrisi Milu Jovoviču. Darbu publicēju «tviterī», viņa to ieraudzīja un atbildēja man. Tas šķita kaut kas nereāls – esmu no Jelgavas, un mana iemīļotākā aktrise, Holivudas zvaigzne, ir pamanījusi manu darbu. Tā bija superiedvesma, un, kad esi iedvesmots, tu turpini,» teic jelgavnieks, Tehnoloģiju vidusskolas (tolaik 1. ģimnāzijas) absolvents, kurš uzzīmējis ap 1500 portretu – to vidū ir gan slavenības, gan darbu pasūtītāji. Izstādē būs skatāmi arī puiša pirmie darbi.

«Zīmēju, publicēju darbus internetā – sociālajos portālos «draugiem.lv», «Facebook». Cilvēki sāka interesēties, vai es zīmēju uz pasūtījumu. Atbildēju, ka nē. Nebiju plānojis mākslinieka karjeru. Pirmā meitene, kas man uzrakstīja, ieteica pamēģināt, un es sāku zīmēt pasūtījuma darbus pēc bildēm,» pavisam nejaušo ceļa sākumu atminas jaunietis. Prasmes viņš apguvis pašmācības ceļā, skatoties video. «Nav jāpiedzimst ar īpašu talantu – uzskatu, ka talants ir sinonīms vārdiem «tehnika», «prasme». Jebkuru prasmi var apgūt, ja pietiekami daudz strādā. Ja gribu būvēt māju, lieku ķieģelīti pa ķieģelītim, kamēr māja ir gatava. Jebkurš var iemācīties dejot vai zīmēt, būvēt mājas vai izgatavot mēbeles,» pārliecināts Marlon André.

Atzinību viņš guvis no daudziem pasaules slaveniem cilvēkiem. Puisis ticies ar Džekiju Čanu, kurš parakstījis savu portretu, Annu Sedakovu no grupas «Viagra» un citiem. «Mūsdienās, ja tev ir talants un esi pietiekami aktīvs, visu var attīstīt internetā. Slavenībām ir tūkstošiem sekotāju, līdz ar to man nāca piedāvājumi no Amerikas, Vācijas, Itālijas un citām valstīm. Šobrīd zīmēšana ir mans darbs un hobijs,» tā puisis.

Tāpat pašmācības ceļā viņš vēlas apgūt arī režisora prasmes. «Parasti zīmēju uz pasūtījumu, izstādes nerīkoju, tāpēc šobrīd man ir diezgan liels satraukums, kā būs. Savu dzīvi vēlos saistīt ar mākslu. Mans mērķis ir braukt apkārt pasaulei, rīkot izstādes un iedvesmot jauniešus, ka nevajag skatīties uz cilvēkiem un teikt – viņi ir piedzimuši ar talantu. Jebkuru prasmi var apgūt, vēlos, lai jaunieši attīsta savus talantus,» tā puisis, piebilzdams – šis ir arī viņa jauniešu iniciatīvu konkursā «Jaunieši var!» iesniegtā projekta mērķis. Izstāde tapusi ar konkursā iegūto finansējumu.

Līdz 26. augustam izstāde skatāma «Pilsētas pasāžā», tad tā dosies uz Tehnoloģiju vidusskolu, bet pēcāk Marlon André plāno savus darbus parādīt arī citur Eiropā.


Foto no personīgā albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 7

peler

Bet tie taču ir pārzīmēti fotoattēli... Labi, ka puisis atzīst, ka tas nav talants, bet rūpīgi apgūta prasme, tikai neredzu jēgu tad rīkot izstādi. Ja kāds par piečuku grib savu porteru šādu, tad lūdzu, tirgū vietas pietiek, bet izstādi.. gan velti. Vārds bija parasts, tagad tāds kā no-skapja-nācējam....

pirms gada, 2016.08.10 12:56

Kārlis

Klausies, latviešu darvas pilien, varbūt pats vāksies pa piečuku uz tirgu savu smaku tirgot?!

pirms gada, 2016.08.10 14:17

peler= Pelerman

Paldies par komplimentu, bet es tā kā vairāk žīds esmu... nu tā, izziņai...

pirms gada, 2016.08.10 15:14

Anna (no senajiem laikiem)

Reinis un Matīss Kaudzītes. Mērnieku laiki.1879.g.
Kaudzītes Matīss savās 1924. gadā publicētajās atmiņās rakstīja:

Līdz ar tautības apziņas pieaugšanu cēlās šai ziņā arī pārāka un sekla plātīšanās (Pietuka Krustiņš), pat arī tautiska ākstība, lepoties ar muļķīgām runām un citādi (Drekberģis); otrā pusē stāvēja liela ākstība dzīties uz vācietību un lielmanību (Švauksts); jaunai pagastu pašvaldībai iesākumā piemita vēl daudz vājumu aiz iestrādāšanās trūkuma (vietnieku pulka sēde); pazīstama nāca viltība un blēdība, dižošanās šai ziņā aiz balmutības (Prātnieks, arī Bisars); auga pa starpām līdza nīdēts, bet spēcīgs patstāvīgas prātnieciskas domāšanas un negrozības gars (Kaspars); stiprs patstāvības raksturs sāka parādīties arī pie jaunavām (Liena). Šie būtu galvenāko īpatnību izteicēju tipi no jaunākās paaudzes laika. Arī vecākā paaudze, kā laika gara vilktin vilkta, cēla iz sava vidus vairāk citu un citādu īpatnību gaismā nekā agrāk, kad vēl nebij radušies jauni dzinumi. Varēja pie viņas novērot goda apziņas uzticību (Anuža), līdz ar to bērna paļāvību un pieķērību savai uzticamai glabātājai Anniņai); tālāk - nenovilināmu patstāvības un patiesības prātu ar reliģisku pamatu (Prātnieka māte); tad skaidras, ticīgas dvēseles mieru un nemirstības cerību arī nāves stundā (Ilze); bet tālāk, kā pretstatu, garīgu augstprātību un paštaisnību ar iedomātu iekārošanas tiesību (Oliņiete); tāpat godīgu ticības cilvēka prātu, bet vāju cīniņā pretim jaunumam (Oliņš); arī jautru, vīzīgu un satīrisku bezbēdību (Tenis); vientiesības pilnu savādniecību (Ķencis, Pāvuls). Bez tam nāca sadzīves līdzdarbībā arī tādas raksturu parādības, kas pēc tā laika bij skaitāmas par ārpusējām jeb ārlatviskām, kā šausmīga noziedzība (Raņķis); sava labuma un spēka apziņā patvaļības un varas lietošana (Feldhauzens); apspiesto aizstāvība (Šrekhubers); gara spēka un īstas cienības iespēja (mācītājs) u.c.[
Vikipēdija

pirms gada, 2016.08.10 19:52

slima suņa murgi

Cik nožēlojami, ka cilvēkiem ir tik liela vēlme visu zākāt! Lai slavētu taču vajag pašapziņu.

pirms gada, 2016.08.10 20:46

Līga

tā arī nav rakstīts, kāda tehnika tiek izmantota ? ar ko zīmē ? zīmuļiem, ogli, tinti ?

pirms gada, 2016.08.11 11:07

G

Arī tas ir jāmāk. Manuprāt Jums ļoti labi sanāk. Esmu redzējusi arī citus pārzīmētāju darbus, bet tajos nebija saskatāma tik tuvu līdzība ar pašu modeli. Turklāt Jūsu portreti nav "auksti", tiem ir arī uzzīmētas emocijas.Piemēram, puiša potrets ļoti labi izskatās.

pirms gada, 2016.08.12 15:47

Izstādes