Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krāsainie dabas mirkļi (FOTO)

Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā atklāta mākslinieka Voldemāra Kokoreviča gleznu izstāde «Dabas mirkļi». Gleznās visā savā krāšņumā attēlota Latvijas četru gadalaiku ainava.

V.Kokorevičs ir dzimis 1957. gadā Daugavpils rajonā, mācījies Naujenes pamatskolā, Naudaskalna pamatskolā un Aglonas vidusskolā. 1978. gadā absolvējis Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu, iegūstot Dekoratīvās noformēšanas nodaļas diplomu. Līdz 1992. gadam strādājis Preiļu siera rūpnīcā par mākslinieku noformētāju.

Darba apstākļu dēļ mākslinieks uzsāk individuālo darbību vizuālajā mākslā, kā arī papildus nodarbojas ar interjera dizainu un kokgrebumiem. V.Kokorevičs, kā atzīst viņa talanta cienītāji un pazinēji, ir idejām bagāts un radošs cilvēks. Savos mākslas darbos izmanto dažādas tehnikas un materiālus. Darbi veidoti tādos materiālos kā koks, plastmasa, stikls un audekls. Nodarbojas arī ar dizainu un telpu noformēšanu, bet sirdslieta vienmēr ir bijusi gleznošana. Jau kopš 1985. gada mākslinieks V.Kokorevičs ar saviem darbiem regulāri piedalās dažādās izstādēs.

Kopš 2011. gada V.Kokorevičs piedalās plenēros dažādos Latvijas novados, kuru iespaidā galvenokārt arī radušās Jelgavas pilsētas bibliotēkā apskatāmās gleznas. Plenēros radusies draudzība ar Jelgavas māksliniekiem, piemēram, Uldi Zuteru. Izstādes atklāšanā Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis aicināja pievērst uzmanību, cik dažādi pēc sava mākslinieciskā rokraksta ir vienā un tajā pašā plenērā tapušie U.Zutera un V.Kokoreviča darbi.

V.Kokoreviča gleznu izstāde «Dabas mirkļi» Jelgavas pilsētas bibliotēkā būs apskatāma līdz 1. aprīlim.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Izstādes