Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas gleznotāju Gruzijas «Pārlidojums» (FOTO) 1

Pirmdienas pievakarē Latvijā, Tērvetes novadā dzīvojošais gruzīnu mākslinieks Nugzars Paksadze, jelgavnieks, bet gruzīnu saknes neaizmirsušais Aldis Mineiķis (latviskais vārds ir tēva nopelns), kā arī 10 latvisko glezniecības skolu pārstāvošie mūsu valsts mākslinieki aicināja labas un spilgtas glezniecības cienītājus uz izstādes «Pārlidojums» atklāšanu (Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldes telpās, Sarmas ielā 4).

2014.gada augusta beigās un septembra sākumā 12 Latvijas gleznotāji piedalījās plenērā Adžārijas Autonomās Republikas galvaspilsētā Batumi, ko rīkoja Latvijā jau vairākus gadus dzīvojošais gruzīnu mākslinieks Nugzars Paksadze, kura ideju ar finanšu līdzekļiem atbalstīja divi Latvijas uzņēmēji, bet organizatorisko palīdzību sniedza Rīgas galerija «Pegazs» un Batumi Kultūras centrs. Mūsu gleznotāji devās turp ar mājās sagatavoto gleznu izstādi, kuru atklāja Batumi Valsts mākslas muzejā. Pēc tam latviešu gleznotāji kopā ar Batumi mākslinieku grupu strādāja plenērā gan pilsētā, gan arī tās apkārtnē, gleznojot cilvēkus, ostu un vietējo ainavu. Izstādē «Pārlidojums» jelgavnieki ir tas gods pirmajiem iepazīties ar plenēra rezultātiem, kā arī tās dalībniekiem un katra gleznošanas veidu – galerijā «Pegazs» Rīgā izstāde būs skatāma vēlāk.

Sevišķi palaimējās tiem jelgavniekiem, kas bija klāt izstādes atklāšanā, jo līdz ar gleznu apskati varēja uzdejot latviskas dejas kopā ar vairākiem latviešu folkloras muzikantiem, savukārt gruzīnu meitene Sofiko, kura nu jau gadu dzīvo Siguldā, nodemonstrēja savu dienvidniecisko balsi kopā ar nacionālā instrumenta panduri spēli. Un kur nu vēl dienvidnieku ēdieni un dzērieni – par tiem labāk paklusēt, lai nekārdinātu klāt nebijušos.

Pats Nugzars Paksadze un viņa aicinātie kolēģi no Rēzeknes Svetlana Korkla un Pāvels Ostapcevs pārstāv plenēros daudzus gadus valdošo reālistisko ainavu glezniecību, Agnija Ģērmane, Silvija Meškone, Guna Millersone, arī Anita Meldere dod priekšroku ekspresionistiskam krāsu uzlikumam, savukārt Madara Gulbis un Kārlis Siliņš – dabas formu un norišu stilizācijai, Helga Jaksone glezno simboliski ģeometrizētās figurālās kompozīcijas, Igors Bernāts – postmodernus pānu, karaļu un citu «vērotāju» portretus, bet talsenieks Andris Vītols vairāk pievērsies abstrakcijai, skatītāju iespaidus apstiprina izstādes organizatoru sagatavotā anotācija.

Izstāde «Pārlidojums» Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldes darba laikā būs skatāma līdz 13.februārim.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Izstādes