Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz svētdienai Ādolfa Alunāna muzejā – teātra kostīmu skiču izstāde

Ar kostīmu skiču izstādi Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā tiek atzīmēta Latvijas teātra tēva 169. dzimšanas diena. Muzejs aicina aplūkot izstādi, kā arī piedāvā rudens un ziemas mēnešos skolēniem piedalīties aizraujošās pedagoģiskās programmās ar spēļu un viktorīnu elementiem, informē Jelgavas reģionālā Tūrisma centra speciāliste Sandra Grigorjeva.

Kostīmu skiču izstāde “Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris pēc Spertāliem” muzejā būs apskatāma vēl līdz rītdienai, 15. oktobrim. Tajā var aplūkot mākslinieku Mirdzas Kangares-Matules, Andra Merkmaņa, Ludmilas Leites un Ineses Sedlenieces kostīmu skices no Ā.Alunāna Jelgavas Tautas teātra izrādēm. Līdz ar Jelgavas teātra mājvietas Latviešu biedrības ēkas nodedzināšanu Otrā pasaules kara beigās gandrīz beidza eksistēt profesionālais teātris pilsētā, un no zudušā teātra aizgāja arī Arvīds un Marga Spertāli. Taču teātra spēlēšanas tradīcijas Jelgavā turpinājās un bija nepieciešami scenogrāfi un kostīmu mākslinieki.

Muzejā, kas izveidots Ā.Alunāna mājā, kur viņš dzīvojis divus pēdējos dzīves gadus no 1910. līdz 1912. gadam, var izjust autentisku 20. gadsimta sākuma atmosfēru, aplūkojot ekspozīciju ar vairāk nekā tūkstoš viņa ģimenes sadzīves oriģinālpriekšmetiem, kas papildināta ar interaktīviem multimediju elementiem. Muzejs piedāvā apmeklētājiem arī pārģērbties 20. gadsimta stila tērpos un fotografēties retro veidolā.

Savukārt skolēnu grupām ir iespēja piedalīties pedagoģiskās programmās: “Uz bīnes jāprot grozīties” – interaktīvas lomu spēles, iestudējot lugu fragmentus un anekdošu dialogus; “Lai top tēli!” – nodarbība bērnudārzu audzēkņiem un 1.–3. klašu skolēniem, lai rosinātu bērnu fantāziju un spēju iejusties visdažādākajos tēlos; “Rakstnieku duelis” – 5.– 9. klašu skolēniem iespēja atkārtot zināšanas literatūrā viktorīnu un uzdevumu veidā; “Bez pūliņa – nekādi augļi!” – programma 9.–12. klašu audzēkņiem, lai gūtu jaunas zināšanas par Ā.Alunānu un viņa ģimeni, darbiem un devumu teātrim.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Izstādes