Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Aulas foajē skatāma ceļojošā «National Geographic» fotoizstāde «Pārtikas neredzamā puse»

LLU Aulas foajē līdz 10.maijam skatāma «National Geographic» fotoizstāde «Pārtikas neredzamā puse». 

Izstādes autori dokumentējuši zemnieku dzīvi dažādās pasaules valstīs, atainojot gan tradicionālo lauksaimniecību, sadzīvi un kultūru, gan dabai nodarīto kaitējumu agresīvas lauksaimniecības rezultātā, skaidroja Pusvilka.

Fotogrāfijas papildina apraksti, kas sniedz dziļāku ieskatu mūsdienu pārtikas sistēmā, kas lielākoties ir vērsta uz lielo korporāciju peļņas gūšanu un visai kūtri risina pārtikas nodrošinājuma problēmas pasaulē.

"Lai arī bads un nepietiekams uzturs visvairāk skar jaunattīstības valstis, pastāvot globalizētām pārtikas sistēmām, lokālai rīcībai ir tieša ietekme uz globālo attīstību. Attīstīto valstu iedzīvotāji, pie kuriem pieder arī Latvijas iedzīvotāji, patērē lielu daļu pasaules lauksaimniecības radīto produktu. Tieši patērētāji var spert nozīmīgus soļus atbildīga pārtikas patēriņa un ilgtspējīgu pārtikas ražošanas sistēmu virzienā, ar savu izvēli atbalstot gan vietējo lauku attīstību, gan jaunattīstības valstu lauksaimnieku labklājību," skaidroja Pusvilka.

Meklējot atbildes uz jautājumu, kur ņemt pietiekami daudz pārtikas deviņiem miljardiem iedzīvotāju 2050.gadā, kad planētu apdzīvos par diviem miljardiem vairāk iemītnieku, no 2014.gada maija līdz decembrim žurnālā "National Geographic Latvija" tika publicēta īpaša rakstu sērija stāstot, kā to izdarīt, nepārslogojot planētu, klāstīja "homo ecos" pārstāve.

"Jau patlaban daļa pasaules iedzīvotāju nesaņem pietiekamu uzturu un cieš badu, un lielākā daļa badacietēju ir visnabadzīgāko pasaules valstu iedzīvotāji – sīkzemnieki jaunattīstības valstīs Dienvidamerikā, Āfrikā un Āzijā. Nodrošinot ar pārtiku attīstītās valstis, paši zemnieki dzīvo nabadzībā un ir starptautisko pārtikas ražošanas kompāniju apspiesti," pauda Pusvilka.

Viņa skaidroja, ka izstādes ceļš no Jelgavas vedīs uz Valmieru, Rēzekni un Daugavpili. Žurnāla "National Geographic" ceļojošā izstāde ir daļa no kampaņas par atbildīgu pārtikas patēriņu "Beidz spēlēt pārtikas cirku!".

Foto: ventspils.lv

Pievieno komentāru

Izstādes