Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslinieces Andas Kalniņas gaistošo tēlu pasaulē (FOTO) 2

Jelgavas kultūras namā (lielajā foajē) līdz 3.decembrim skatāmā personālizstāde māksliniecei ir trešā. Pirmā bija 2010. gadā, otrā – ar nosaukumu «Skats sevī» – tieši pirms diviem gadiem. Pašreiz skatāmajai, tāpat kā pirmajai, īpaša nosaukuma nav.

Anda Kalniņa ir jelgavniece vairākās paaudzēs (kā pati saka – «kopš vecvecmāmiņas laikiem»). Daudz zīmējusi, jau mācoties toreizējā Jelgavas 1. vidusskolā, un pēc tās  absolvēšanas iestājusies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, jo tur tikko bija atklāta jauna – Pedagoģijas – nodaļa. Vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijā arī beigusi Pedagoģijas nodaļu, kur apgūta visa mācību programma, tāpēc ir zināma sapratne arī par grafiku, tēlniecību un citām mākslas nozarēm. «Tomēr man vistuvākā, neapšaubāmi, ir glezniecība,» uzsver Anda.

«Jau paralēli studijām sāku strādāt Jelgavas Mākslas skolā. Pēc gadiem padsmit, kad piedzima pirmā meita, nācās mainīt prioritātes, tāpēc arī bija tāds klusuma periods, kad māksla manā dzīvē atvirzījās otrajā plānā. Epizodiski gan dažus darbiņus radīju, bet aktīvāk mākslai atkal pievērsos ap 2009. gadu, kad kopā ar mākslinieku Ivaru Klaperi sāku vadīt Jelgavas tautas gleznošanas studiju. Tas bija kā pamudinājums arī citiem parādīt savu māksliniecisko varēšanu,» atklāj A.Kalniņa.

Tagad tas ir kļuvis par izaicinājumu, attēlojot ne tikai mākslinieces iemīļotos ziedus, bet arī ieskatoties dziļāk cilvēka dvēseles plašumos. Raksturojot savus darbus, Anda  izstādes anotācijā raksta: «Manis radītie tēli ir iztēles, noskaņu, emociju, sapņu un kontemplācijas rezultāts. Mans svarīgākais priekšnoteikums mākslas darbā ir vieglums un telpa brīvam gara lidojumam. Man ir būtiski radīt ierosmi, impulsu kādai noskaņai un tad atstāt iespēju skatītājam meklēt kādu noslēpumu, atklāsmi. Man patīk attēlot maigumu, trauslumu, paļaušanos... kaut ko gaistošu...»

Foto: Maksims Šaldajevs (fotoportrets) un Raitis Puriņš (gleznas)

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Antra

Priecājos! Apsveicu! Ļoti skaisti, gaisīgi un maigi darbi;)!!!

pirms 4 gadiem, 2015.11.20 13:52

Izstādes