Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslinieka dabu nenoslēpsi (FOTO)

Kultūras nama otrajā stāvā, kur parasti redzam Jelgavas gleznošanas studijas autoru vai Ulda Rogas vadīto zīmētāju darbus, vismaz līdz mēneša beigām skatāmas gleznas, ko darinājuši slimnīcas «Ģintermuiža» pacienti. Tomēr nav ne mazākā iemesla tādēļ apšaubīt apskatāmo darbu kvalitāti.

«Katrā slimnīcā, arī «Ģintermuižā», ārstējas visdažādākie cilvēki,» skaidro mākslas terapijas nodarbību vadītāja Indra Grasberga, «netrūkst arī tādu, kas apveltīti ar mākslinieka spējām, un pat tādu, kuru profesija saistīta ar vizuālo mākslu.» Ja veselības stāvoklis atļauj, slimnieks labprāt nāk uz nodarbībām. Daži, kuri slimnīcā nokļuvuši atkārtoti, jau ir lietas kursā un pat paņēmuši līdzi savas krāsas vai citus darba rīkus.

Mākslas terapijas nodarbības «Ģintermuižā» notiek jau no 2001. gada maija. Vizuālie jēdzieni atspoguļo cilvēka domāšanu un sniedz informāciju vairāk nekā vārdi. Grupas vadītājam studijas dalībnieki ir jāiedrošina un jārosina izpaust un atspoguļot savas emocijas. Tā tiek gūts ārstniecisks labums – pacienti atbrīvojas no negatīvajām emocijām, nostiprina pašapziņu, paplašina redzesloku. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Izstādes