Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā apskatāmi Daces Grīnbergas keramikas darbi (FOTO)

Līdz 14. janvārim Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā skatāma Daces Grīnbergas keramikas izstāde.

Dace Grīnberga ir liepājniece mūža garumā, informē muzejs. Beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu, Latvijas Mākslas akadēmijas Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu. Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā ieguvusi maģistra grādu skolvadībā. Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Strādājusi Liepājas Mākslas un dizaina vidusskolas Keramikas nodaļā par pasniedzēju, kompozīcijas un amata mācības metodiskās komisijas vadītāju, Keramikas nodaļas vadītāju.

Pašreiz māksliniece projektos vada radošās darbnīcas dažāda vecuma bērniem un bērniem ar īpašām vajadzībām. Ar saviem darbiem piedalījusies vietējās un starptautiskās keramikas izstādēs, kā arī starptautiskos mākslas pedagogu un keramiķu simpozijos. Darbi eksponēti izstādēs Latvijā un ārzemēs, kā arī atrodas privātkolekcijās.

D.Grīnbergai patīk strādāt ar dažādu krāsu akmensmasām, mālu un porcelānu. Darbus veido galvenokārt grupās, tie ir formās līdzīgi, bet krāsās un virsmas apstrādē dažādi. Darbos izmanto vienkāršas un ažūras formas, izmantojot dažādas glazūru, krāsu un faktūru kombinācijas, kompozīciju variācijas. Lielu nozīmi piešķir formas plastikai un materialitātei. Eksperimentē ar dažādiem keramikas apdedzināšanas veidiem.

Māksliniecei patīk sajust keramisko materiālu kā dzīvu organismu un nesabojāt to ar savu roku pieskārienu.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Izstādes