Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Osvalda Zvejsalnieka «Baltās baznīcas un Spānija» Sv.Trīsvienības baznīcas tornī

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī no 17. marta līdz 11. maijam būs apskatāma Osvalda Zvejsalnieka gleznu izstāde «Baltās baznīcas un Spānija», informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs. Tikšanās ar mākslinieku un izstādes atklāšana norisināsies 17. martā pulksten 17.

««Baltās baznīcas un Spānija» – tā Osvalds Zvejsalnieks nosaucis savu gleznu izstādi. Mākslinieka daiļradi raksturo gan klusās dabas, gan sadzīves žanra darbi, arī portreti, taču vispilnīgāk Osvalds Zvejsalnieks sevi izsaka ainavās, izstādes darbos viņš izvēlējies iemūžināt saulainās Spānijas ainavas,» stāsta Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis.

«Arī gleznojot svešas zemes, kā šoreiz Spāniju, Osvalds Zvejsalnieks paliek Latgales mākslinieks. Te viņš ir dzimis, beidzis vidusskolu, mākslas izglītību gan ieguvis Rīgā, taču tūlīt atgriezies Rēzeknē. Pēc Mākslas akadēmijas beigšanas viņš savu rokrakstu un neatkārtojamo pasaules redzējumu ieguva, kad pievērsās Latgales tēmai. Krāsu ziņā Osvalda Zvejsalnieka darbi ir atšķirīgi no pārējās latviešu glezniecības ar tai raksturīgo tonālo izsmalcinātību. Mākslinieka krāsas 21. gadsimtā kļuvušas košākas, kontrastainākas, otas triepiens uz audekla iekšēji spējāks, enerģiskāks. Krāsu izvēlē un pielietojumā atklājas viņa vitalitāte, dzīvesprieks un harmoniskā pasaules uztvere,» tā M.Brancis.

Vairāk informācijas par izstādi mājaslapā www.tornis.jelgava.lv vai pa tālruni 63005445.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Izstādes