Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētas bibliotēkā – «Pa Jaņa Rozentāla pēdām» (FOTO)

Trešdienas pēcpusdienā Jelgavas pilsētas bibliotēkas galerijā tika atklāta Jelgavas mākslinieku plenēra izstāde «Pa Jaņa Rozentāla pēdām».

Ka tiešām iets latviešu glezniecības vecmeistara pēdās, liecina kaut vai izstādes plakāts, kurā Ilmārs Drīliņš ar fotoaparāta palīdzību nofiksējis mirkli, kas atgādina slavenā saldenieka vēsturisko kompozīciju – 1894. gadā radīto eļļas gleznu «Pēc dievkalpojuma. No baznīcas». Baznīcēnu lomās šoreiz iejutušies Jelgavas mākslinieki – plenēra dalībnieki.

Jelgavas mākslinieku vasaras plenēra, ko, kā darīja zināmu mūsu pilsētas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis, jelgavniekiem izdevies saorganizēt jau piekto reizi pēc kārtas, «atskaites izstādē tiek rādīta pavisam neliela daļa no tā, ko krāsās un melnbaltajā zīmējumā iemūžinājuši četrpadsmit jelgavnieki, viņu vidū arī viens viesis no Preiļiem – Valdemārs Kokorevičs. Diemžēl visu parādīt nevaram –plenērā tapa vairāk nekā 80 lielāku un mazāku studiju, skiču un uzmetumu, no kā droši vien vēlāk taps nopietni darbi».

Veiksmīgas sagadīšanās, bet varbūt arī smalku aprēķinu rezultātā šīsvasaras plenērs noritēja Saldū, kas ir J.Rozentāla pilsēta, bet 2016. gadu UNESCO izsludinājusi par viņa 150. jubilejas gadu.

Jelgavas mākslinieku plenēra izstādi «Pa Jaņa Rozentāla pēdām» Jelgavas pilsētas bibliotēkas galerijā iespējams aplūkot līdz 4. septembrim, savukārt septembrī plenērā paveiktais tiks rādīts arī Saldū.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Izstādes