Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Raivo Freimaņa personālizstāde Kauņā «Skaista mana tēvu sēta» (FOTO)

Šis gads fotomākslinieka Raivo Freimaņa radošajā darbībā ir ļoti veiksmīgs – martā viņa darbi aizceļoja uz Florenci, bet nu līdz pat oktobra beigām Kauņas Izstāžu kompleksā ir apskatāma Raivo 6. personālizstāde «Skaista mana tēvu sēta», «Ziņas» informē LLU asoc. profesore Daina Grasmane. Fotomākslinieks uzskata, ka lauku lielākā vērtība ir cilvēki, tāpēc ar dziļu mīlestību ir atainojis lauku ainavas, latviešu zemes kopējus un viņu atvases ikdienas gaitās. 

Lietuvieši, apskatot izstādi, secināja, mūsu tautieši ir rosīgi un dzīvespriecīgi ļaudis – ļoti līdzīgi viņiem. Arī lietuvieši ar sirdi un dvēseli rūpējas par savu saimi, uzpoš tēvu sētu, saglabā dzimtas tradīcijas.

Vairāki uzņēmumi izraisīja īpašu interesi, piemēram, lauku meitenīte ar avenēm baro stirniņu; mājas sargs savu uzticību saimniecei izrāda, apveltot viņu ar sirsnīgu buču; divi mazi lauku zēni ved mājās ganāmpulku, bet gotiņas paklausīgi viņiem seko; lepni izslējies gailis pauž, ka īstais saimnieks ir neviens cits kā viņš.

Lauku cilvēku un ainavu iemūžināšana ir tikai viena no Raivo radošās darbības izpausmēm. Svarīgu vietu tajā ieņem arī kāzu, kristību un kultūras pasākumu fotografēšana. Bet daudzas viņa mākslas fotogrāfijas, kurās attēlots Latvijas dabas apbrīnojamais skaistums, ir nonākušas iestādēs un arī privātkolekcijās interjera dizaina papildināšanai, jo tās emocionāli uzrunā cilvēkus un rada relaksējošu noskaņu.

Tagad mākslinieks gatavo jau savu 7. personālizstādi, kas novembra beigās tiks atklāta Londonā, Daugavas Vanagu fonda namā. Tās mērķis – stiprināt Lielbritānijas latviešu piederības sajūtu dzimtajai Latvijai.

Pievieno komentāru

Izstādes