Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas porcelāns Jelgavas muzejā (FOTO) 1

Priekšplānā izvirzot darbu autorus, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā līdz 7. oktobrim iespējams apskatīt Rīgas Porcelāna muzeja izstādi, informē muzejs.

Izstāde ir veltīta porcelāna mākslas un ražošanas procesam Latvijā 20. gadsimta otrajā pusē. Izmantojot Rīgas Porcelāna muzeja kolekcijas priekšmetus, izstādes mērķis ir pievērsties Rīgas Porcelāna rūpnīcas māksliniekiem, kuri izstrādāja plaša patēriņa produkcijas formu un dekoru dizainu, akcentējot radošas personības lomu šķietami bezkaislīgajā industriālajā vidē Latvijā okupācijas periodā.

Izstādei “Rīgas porcelāns” ir izvēlēti deviņi Rīgas Porcelāna rūpnīcas mākslinieki: Zina Ulste, Levons Agadžanjans, Valdis De Būrs, Taisija Poluikēviča, Beatrise Kārkliņa, Ilga Dreiblate, Aija Mūrniece, Dace Blūma un Āris Segliņš. 

Pirmo reizi Latvijas dizaina vēstures apskatā fokuss tiek mainīts, grupējot materiālu nevis saskaņā ar hronoloģiskiem vai stilistiskiem marķieriem, bet gan atbilstoši to autoriem, priekšplānā izvirzot radošo personu – rūpnīcas mākslinieku.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jelgavnieks

porcelāns protams ir skaisti tikai jelgavnieki vēlētos redzēt tās savlaik tikdaudzās senlietas kuras rotāja muzeja izstāžu zāles un stendus kur ir palikušas tās zemgales vēstures senlietas kuras savlaik atradās muzejā atbilde zināma -krievi nozaga -bet 1991 gadā ka Valsts atguva neatkarību un krievu valdība šeit vairs neeksistēja armija un viss boļševistiskais bij izvācies tās senlietas vēl atradās savās vietāstad kuri ir tie ,krievi, kuru privātvillu piļu un lepnu prīvātmāju halles rotā tas kas pieder visiem jelgavniekiem ierodoties muzejā tā vietā lai apskatītu zemgales vēstures liecības tiek piedāvāts skatīt gucuļu ukru skribelejumus uz kartona gabaliem vai arī pa keramikas miskastēm salasītus māla bunduļus

pirms gada, 2018.07.28 09:39

Izstādes