Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septembrī tornī atklās Gunāra Kroļļa zīmējumu izstādi

Gunāra Kroļļa zīmējumu izstāde «Zemapziņas pārnesumi» Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē apskatāma no 2.septembra līdz 31.oktobrim. Izstādē tiks eksponēti 20 liela izmēra zīmējumi. 

Grafiķis G.Krollis ir viens no izcilākajiem vecākās paaudzes latviešu māksliniekiem, skaidro Jelgavas reģionālā Tūrisma centra sabiedrisko attiecību speciālists Pauls Rēvelis. 

Daiļrades sākumā G.Krollis aizrāvās ar linogriezumu, vēlāk strādājis oforta tehnikā un laiku pa laikam nodarbojies arīdzan ar akvareli un glezniecību. Nozīmīgs ir mākslinieka ieguldījums grāmatu ilustrāciju laukā. Liela viņa dzīves daļa pagājusi pedagoģiskajā darbā, audzinot jauno grafiķu maiņu Latvijas Mākslas akadēmijā.

Zīmulis kā tehnika G.Krollim uzmanības centrā jau ir vairākus gadus. Viņa zīmējumos apvienojas dažādi laikmeti un dažādu tautu kultūras. Laika izpratni zīmējumos nosaka mākslinieka griba un iztēle. Grafiķa zīmējumi arī no skatītāja prasa krietnu zināšanu bagāžu pasaules mākslas vēsturē. Darbu rašanos noteikušas autora pārdomas par pasauli, tās gaitu, arī par mums. G.Krollis zīmējumos atklājas kā filozofs, kurš savas atziņas pauž ar zīmētiem tēliem.

Patīkamu pārsteigumu mākslas cienītājiem var sagādāt zīmējumu pētīšana, pieejot tiem tuvāk. Mākslinieks lietojis dažādas cietības grafīta zīmuļus, te punktējot, te formas veidojot ar īsākām un garākām svītrām, te rūpīgi variējot formas un gaismēnas, radot vienlaikus glezniecisku un skulpturālu iespaidu.

Pievieno komentāru

Izstādes