Starp Talsiem, Pastendi un Jelgavu

Katrīnas Vīnertes gleznu izstāde “Gaidot...” Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī apskatāma jau no 12. maija, bet tikšanās ar mākslinieci notika aizvadītajā piektdienā. Galvenais iemesls – pusotru mēnesi vecais dēlēns Haris, kādēļ jaunākie Katrīnas darbi nav gleznoti šajā pavasarī. Haris bija ieradies arī uz tikšanos, bet divgadīgais Ralfs gan palicis Pastendē, kur jāpilda svarīgi pienākumi – jāapmeklē bērnudārzs. Kaut māksliniece dzīvo Talsu novadā, viņu vistiešākajā nozīmē var uzskatīt arī par mūsu pilsētai piederīgu, jo kopš 2013. gada viņa ir Jelgavas Mākslinieku biedrības dalībniece.

– Vai jaunās paaudzes nākšanu pasaulē var uzskatīt par jaunu impulsu jūsu mākslinieciskajai darbībai?
Gribēšana gleznot jau ir liela – gan bērnu gaidīšanas procesā, gan tagad. Taču vienlaikus nākas arī atzīt, ka laika pievērsties mākslai kļuvis krietni mazāk. Vakar ar jaunāko dēlu gan gleznojām abi divi, bet tas bija iespējams, kad ieliku viņu slingā sev uz vēdera.

– Kā tas sanāk, ka pati esat dzimusi Talsos, bet esat Jelgavas Mākslinieku biedrībā?
Galvenais bija iepazīšanās ar grafiķi un Talsu Mākslas skolas pedagoģi Ritmu Zikmani-Lagzdiņu, kura dzimusi Pastendē, bet savulaik darbojusies Jelgavā.

Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 22. jūnija “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Izstādes