Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Tapšana” – radošie meklējumi un gleznošanas tehnikas eksperimenti

Radošos meklējumus un gleznošanas tehnikas eksperimentus izstādē “Tapšana” Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī atspoguļojis mākslinieks Kaspars Bērziņš.

Kaspara Bērziņa daiļradi raksturo gan fotografēšana, gan zīmēšana taču vispilnīgāk mākslinieks sevi izsaka gleznojot ainavas, stāsta Jelgavas reģionālā Tūrisma centra pārstāve Sandra Grigorjeva. Pēc izglītības izstādes autors ir kultūras vēstures un mākslas vēstures skolotājs ar maģistra grādu izglītības zinātnēs, bet sirdī mākslinieks. Brīvo laiku viņš velta darbam ar krāsām – glezno vakaros un naktīs, bet ik vasaru piedalās plenēros, kur nododas gan klasiskajai gleznošanai, gan oriģinālideju izstrādei.

Izstādē aplūkojamie mākslinieka darbi tapuši pēdējo divu gadu laikā un tie iedvesmojuši cits cita tapšanu kā turpinājums vai papildinājums, jo idejiskie un tehniskie meklējumi turpinās arī pēc darba pabeigšanas. Šī atziņa arī bijusi pamats izstādes nosaukumu balstīt tieši radīšanas procesā, vārda “tapšana” nozīmē – radošā izaugsme, meklējumi, jaunu ideju ģenerēšana, kas nereti vainagojas ar ekspozīciju, bet nekad neapstājas.

Veidojot izstādes darbus, autors ļāvies arī tehniskiem eksperimentiem – krāsas vietā lietot citus materiālus, tos gan tonējot ar krāsu, gan paturot to dabiskos toņus, kā arī šos materiālus cenšoties nedaudz kontrastēt ar gludo plakni, padarot to abrazīvu, dimensionālu un interesantu skatītājam.

Kaspara Bērziņa izstāde “Tapšana” apskatāma līdz 16. februārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. Vairāk informācijas pa tālruni 63005445.


Publicitātes fotoPievieno komentāru

Izstādes