Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Virtuālās izstādes bibliotēkas mājaslapā; jauno grāmatu diena – 15.janvārī

“Gadu gaitā Jelgavā norisinājušies daudzi notikumi un fakti, kuriem varam teikt „pirmais Latvijā, pirmo reizi Latvijā”. Pilsētas 750. jubilejas gadā Zinātniskās bibliotēkas tīmekļa vietnē centīsimies parādīt dažus no tiem. Šādu notikumu ir daudz, bet izcelt varēsim tos, par kuriem ir vairāk publikāciju un to resursu, ar kuriem strādā bibliotēkas,” stāsta Zane Osīte.

Virtuālo izstāžu cikls „Pirmais Latvijā – Jelgavā” parādīs un popularizēs bibliotēkās pieejamos izdevumus, grāmatas, rakstus, digitalizētos izdevumus, kā arī uzticamus tiešsaistes resursus. Vārda „virtuāls” skaidrojums pēc svešvārdu vārdnīcas ir „tāds, kas var parādīties vai kam noteiktos apstākļos jāparādās”. Virtuālajās izstādēs varēs izlasīt rakstu, pat visu grāmatu, žurnālu vai avīzi, ja tie ir digitalizēti, apskatīt attēlu, atvērt saiti ar plašāku informāciju vai avotu sarakstu. 

Pirmā virtuālā izstāde jau ir apskatāma bibliotēkas mājaslapā www.jzb.lv (ŠEIT). Izstāde veltīta „Latviešu Avīzēm”, pirmajam laikrakstam latviešu valodā, kurš iznāca tieši Jelgavā. Varam izlasīt vairākus vēsturnieku rakstus par šo tematu, tiešsaistē atvērt vēlamo avīzes numuru, uzzināt, kas bija 21.gadsimta „Latviešu Avīzes” vai iegūt informācijas avotu sarakstu tālākai izpētei.

Par pārējo izstāžu tematiem sekojiet informācijai, mēs vēlētos saņemt arī lasītāju viedokli un ierosinājumus turpmākajām izstādēm.

Zinātniskā bibliotēka arī atgādina, ka katra mēneša trešajā ceturtdienā lasītavā notiek Jauno grāmatu diena – šomēnes 15.janvārī. Tā ir lieliska iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā populārāko grāmatu saņemšanai uz mājām.

Ikdienā jaunumiem var sekot līdzi Jelgavas bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā, kā arī ikviens aicināts kļūt par autorizētu lietotāju un izmantot e-pakalpojumu „Mana bibliotēka: e-katalogs, grāmatu rezervēšana, pagarināšana internetā".

Pievieno komentāru

Izstādes