Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales Olimpiskajā centrā – sports fotogrāfijās (FOTO) 1

«Kamēr tikai iekārtojām, jau kādi simts bērnu apskatījās, un ko vairāk fotogrāfam vajag,» smaidot teic Juris Bērziņš-Soms, kura darbu izstāde «Pilnai laimei» šovakar atklāta Zemgales Olimpiskajā centrā.

Šī ir jau trešā J.Bērziņa-Soma sportam veltīto fotogrāfiju izstāde Zemgales Olimpiskajā centrā, un autors vietu tā vestibilā novērtē kā ļoti piemērotu gan apgaismojuma, gan apmeklētāju plūsmas ziņā.

Nosaukumā «Pilnai laimei», viņaprāt, lieliski apvienojusies sponsora «Venden» moto un viņa darbos ietvertā doma. Vai tās būtu olimpiskās spēles Pekinā, vai paraolimpiskās spēles Londonā, vai Jāņa Lūša šķēpmetēju kausa izcīņa tepat mūsu olimpiskā centra stadionā, vai pieskārienregbija spēles mirklis sacensībās Kroņaucē ar Jelgavas novada komandu kadrā, visās 40 lielformāta krāsu fotogrāfijās priekšplānā ir emocijas.

J.Bērziņš-Soms sportu fotografē kopš 1966.gada, strādājot preses izdevumos un pēdējos gados arī interneta vidē. «Sports ir neatkārtojams – nekad nevari zināt, ko sasniegs sportists un ko notversi fotogrāfijā,» izstādes autors atklāj, ka tuvākā viņam esot vieglatlētika, jo jaunībā pats ar to nodarbojies, būdams pat Latvijas junioru izlases dalībnieks desmitcīņā. Sarunā noskaidrojam, ka viņa fotodarbu krājumā ir arī jelgavnieka, pasaules junioru šķēpmešanas čempiona Gata Čakša starts, bet izstādes pieteikuma plakātā šoreiz sacensībās Zemgales Olimpiskā centra stadionā bildētā Līna Mūze. «Gribas arī parādīt daudzveidību, tāpēc fotogrāfiju atlase, šķiet, manā darbā ir viens no grūtākajiem uzdevumiem,» secina J.Bērziņš-Soms un pauž cerību, ka būs arī nākamās izstādes Jelgavā. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Izstādes