Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziedu kompozīcijas, fotogrāfijas, jaunas un vecas grāmatas, kā arī ielīgošana ar «Dimzēnu» (FOTO) 1

Līdz 19. jūnijam (sestdien un svētdien kā vasarās ierasts, bet no 22.līdz 24.jūnijam Jāņu svinēšanas dēļ bibliotēka būs slēgta) Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā (JZB) apskatāma vasaras saulgriežiem veltīta Jelgavas uzņēmuma SIA «Dārzs» ziedu kompozīciju izstāde «Ak, ziedonī visvairāk mirkst zem ūdens zaļa pļava...».

Ziedu kompozīcijas, tāpat kā iepriekšējos gados, veidojuši SIA «Dārzs» (Dobeles šosejā 45) dārzniecības un ziedu veikala floristi. Apskatīt izstādi un iedvesmoties svētkiem aicināts ikviens interesents.

Ziedu kompozīcijas turpat atsvaidzinātajā JZB izstāžu galerijā lieliski papildina ceļojošā izstāde «Pāvilosta fotogrāfijās». Jau vairākus gadus vairāki Pāvilostas novada iedzīvotāji pievērsušies savas apkārtnes fotografēšanai un interesantu kadru «medībām». Šogad, svinot Pāvilostas pilsētas statusa 135.gadskārtu, sadarbojoties ar citām Kurzemes zonas bibliotēkām, izstāde pārtapusi par ceļojošo un nu līdz 30.jūnijam redzama arī Jelgavā.

Tāpat līdz 30.jūnijam apskatāma unikāla Raiņa un Aspazijas darbu izstāde. Varētu šķist, kas nu tur īpašs – Raiņa un Aspazijas darbiem taču vajadzētu būt katrā mājā. Sevišķais ir tas, ka no kolekcionāra Jāņa Vilka veidotā krājuma veidotajā izstādē  redzami tikai Aspazijas un Raiņa darbu pirmizdevumi.

Savukārt 18.jūnijā, kā jau katra mēneša trešajā ceturtdienā, JZB lasītavā notiek Jauno grāmatu diena. Tā ir lieliska iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā populārāko grāmatu saņemšanai uz mājām. 

Tos, kam pa prātam kustīgākas nodarbes par lasīšanu un grāmatu apskati, 17.jūnijā pulksten 18 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka un folkloras kopa «Dimzēns» aicina ielīgot Jāņus. Smelsimies spēku senču dziesmās, iesim rotaļās un pavadīsim laiku kopā – aicināts ikviens, kuram ir vēlme dziedāt, dungot un klausīties tautasdziesmas kopā ar «Dimzēnu»!

Foto: Roberts Ķesteris

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Izstādes