Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zinātniskajā bibliotēkā atklāj Ulda Rogas pasteļu izstādi

2.aprīlī pulksten 14 Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas izstāžu galerijā notiks Ulda Rogas pasteļu izstādes atklāšana „Jelgava. Tālāk no centra. Studijas”. Izstāde būs apskatāma līdz par 31.maijam. 

Mākslinieka Ulda Rogas darbi vienmēr apliecinājuši viņa mīlestību uz pasauli un cilvēkiem. Apveltīts ar izcilu krāsu izjūtu, viņš savā apkārtnē skatās ar romantiķa acīm, nekad nekļūstot salkans. Viņa darbi izceļas ar vienkāršību un sirsnību, tie pat zināmā mērā bezkaislīgi fiksē ikdienas dzīves nerimtīgo ritējumu, nepiemirstot atklāt mirkļa neatkārtojamību. Mākslinieka akvareļos un pasteļos allaž jaušama dziļa cieņa pret visu, ar ko šajā saulē saskaramies. Tādēļ viņa darbus tik augstu vērtē jelgavnieki un tuvākas un tālākas apkaimes mākslas cienītāji. Var uzskatīt, ka Uldis Roga iemūžina Jelgavas un Zemgales kluso, bet dziļo dvēseli.

Uldis Roga iecienījis gleznot Jelgavas ielas un nostūrus dažādos gadalaikos, kur vēl slēpjas pagātnes ēnas. Pirms ķerties pie akvareļiem, mākslinieks dodas studijās un darina studijas pastelī. Par to stāsta arī jaunākā viņa darbu izstāde „Jelgava. Tālāk no centra. Studijas”, kas veltīta Jelgavas 750 gadu jubilejai. 

Uldis Roga

♦ Dzimis 1941.gada 28.septembrī Dobeles rajona Bukaišos. Dzīvo un strādā Jelgavā.
♦ 1966.gadā beidzis Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļu.
♦ Izstādēs piedalās kopš 1973.gada. Personālizstādes Jelgavā (1991; 2001; 2005; 2008; 2010, kopā ar Arnoldu Rogu), Daugavpilī (1995), Tallinā (1995), Zviedrijā (1996), Talsos (1997), Rīgā (2005; 2007, kopā ar Ivaru Klaperu) ), Dobelē (2014, kopā ar Arnoldu Rogu), Aucē (2014, kopā ar Arnoldu Rogu).
♦ Kopš 1977.gada vada Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūra” zīmēšanas kursus.
♦ Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1986.gada.
♦ Jelgavas Mākslinieku biedrības biedrs kopš 2010.gada.
♦ 2008. gadā saņēmis Jelgavas pilsētas augstāko apbalvojumu „Goda zīmi”. 


Pievieno komentāru

Izstādes