Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā Eiropas Kultūras mantojuma dienu laikā notiks bezmaksas ekskursijas

No 13. līdz 15. septembrim Jelgavā norisināsies Eiropas Kultūras mantojuma dienas ar šā gada tēmu “Restaurācija”. Šo dienu laikā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina ikvienu interesentu apmeklēt trīs Jelgavai nozīmīgas kultūrvēsturiskas vietas: Jelgavas pili, Vecpilsētas ielu un Jelgavas Valsts ģimnāziju, kur paveikti vai vēl risinās restaurācijas darbi.

Piektdien, 13. septembrī, pulksten 11 un 17 jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties ekskursijā pa Jelgavas pili, kur jau trīs gadus aktīvi rit remontdarbi darbi. Ekskursijas laikā Latvijas Lauksaimniecības universitātes muzeja vadītāja Ginta Linīte iepazīstinās ar paveiktajiem darbiem pils fasādes un iekštelpu atjaunošanā – Zelta un Sudraba zālēs, Aulā, muzejā un citās pils telpās. Ekskursijas ilgums plānots vienu stundu.

Sestdien, 14. septembrī, pulksten 12.15 un 13.15 ikviens aicināts doties uz Jelgavas vēsturisko ēku kvartālu - Vecpilsētas ielu, kur notiks Vecpilsētas ielas svētki. Pasākuma laikā kopā ar vēsturnieku, arheologu Andri Tomašūnu tiks izzināta Vecpilsētas ielas vēsture. Tāpat būs iespēja ielūkoties vēsturiskās ielas 14. nama restaurācijas procesā. Ēkas apmeklējuma laikā būs jāievēro drošības nosacījumi, proti, apmeklētājiem tiks izsniegtas ķiveres un atstarojošās vestes. Ekskursijas ilgums ap 50 minūtēm.

Eiropas Kultūras mantojuma dienu noslēgumā – svētdien, 15. septembrī, pulksten 13 un 14 tiks aizvadītas ekskursijas pa Jelgavas Valsts ģimnāzijas telpām. Ēkā nupat noslēgušies trīs gadus ilgušie atjaunošanas darbi, un skolēni jau atsākuši mācības. Jelgavas Valsts ģimnāzija ir kultūrvēsturisks piemineklis, celta 1938. gadā. Ekskursijas laikā būs iespēja apskatīt atjaunotās telpas un uzzināt vēsturiskus faktus par skolu bibliotekāres Laimas Ozoliņas vadībā. Ekskursijas ilgums ap 50 minūtēm.

Ekskursijas Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros notiks bez maksas, tomēr sakarā ar ierobežoto vietu skaitu dalība iepriekš jāpiesaka pa tālruni 63005447 vai rakstot uz e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Vairāk informācijas mājas lapā www.visit.jelgava.lv

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide