Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada Grāmatu svētki – citā laikā un formātā

Šogad Jelgavas novada Grāmatu svētki notiks 19. oktobrī, no pulksten 11 grāmatmīļus pulcējot Bērvircavas tautas namā. Mazliet mainījies arī svētku formāts – šogad aktivitātes vērstas uz pieaugušo auditoriju, piedāvājot tikšanos ar vairākiem iemīļotu grāmatu autoriem un grāmatu tirdziņu. Tāpat darbosies grāmatu apmaiņas plaukts «Lasītājs dāvina lasītājam», informē Jelgavas novada pašvaldība. 

«Līdz šim Grāmatu svētki notika augusta noslēgumā vai septembra sākumā, taču sapratām, ka šie mēneši ir pasākumiem piesātināti un cilvēkiem grūti izvēlēties, kurus apmeklēt. Šķiet, oktobris, kad aiz loga jau iestājies rudens, ir īstais laiks, kad cilvēkiem gribas vairāk pievērsties grāmatu lasīšanai, ieslīgt nelielās pārdomās, tāpēc šogad eksperimentējam un Grāmatu svētkus rīkojam 19. oktobrī,» stāsta Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktores vietniece un novada bibliotēku metodiskā darba vadītāja Dzintra Punga.

Šogad mainījies arī svētku norises formāts. «Grāmatu svētku programma ir veidota pieaugušo lasītāju auditorijai. Bērniem atbilstoši vecumam ir iespēja iesaistīties vairākos citos lasīšanas veicināšanas projektos, piemēram, Bērnu žūrijā, Skaļās lasīšanas konkursā vai programmā «Grāmatu starts», ko vairāk pazīstam kā Mazo pūcīšu skolu.

Tāpēc nolēmām, ka bērniem pavasarī novada bibliotēkās, kas iesaistījušās šajos lasīšanas veicināšanas projektos, tiks rīkotas atsevišķas tikšanās, bet Grāmatu svētkos pievērsīsimies pieaugušo auditorijai,» par svētku koncepta izmaiņām stāsta Dz.Punga, norādot, ka Grāmatu svētkos Jelgavas novada iedzīvotāji šoreiz aicināti uz tikšanos ar trim labi zināmiem rakstniekiem.

Grāmatu svētkos būs iespēja satikt rakstnieci, vēstures un dzimtas romānu autori Ingunu Baueri. «Bibliotēkās, tostarp Jelgavas novada, viņas grāmatas šobrīd ir ļoti iemīļotas, tāpēc uzrunājām autori, lai viņa pastāsta par sevi, saviem darbiem arī Grāmatu svētku apmeklētājiem,» stāsta Dz.Punga. Pēc tikšanās ar šo autori – ap pulksten 13, lasītāji aicināti uz sarunu «Kā no ieceres autors tiek līdz grāmatai» ar rakstnieci Andru Manfeldi. «Šobrīd ļoti populārs ir viņas romāns «Virsnieku sievas», bet autore raksta gan dzeju, gan darbus bērniem. Viens no viņas jaunākajiem veikumiem ir grāmata «Mājās pārnācu basa» – atmiņu stāsti par latviešu pārdzīvoto Sibīrijā. Par šo tēmu viņai jau 2011. gadā iznākusi grāmata «Zemnīcas bērni», kurā autore skaudri izstāsta savas dzimtas pārdzīvoto Sibīrijā. Jāteic, ka šīs abas grāmatas bibliotēkās ir lasītāko grāmatu augšgalā,» tā Dz.Punga.

Bet svētku izskaņā – pulksten 15, interesenti aicināti uz tikšanos «Cauri gadiem ar dziesmām un grāmatām» ar radio balsi, 14 grāmatu autoru Dzintaru Tilaku un komponistu, dziesminieku un aptuveni 120 dziesmu autoru Āri Ziemeli. «Programmā būs gan stāsti, gan arī mūzika. Jāpiebilst, ka šī tikšanās būs humora piepildīta – gluži kā Dzintara Tilaka darbi, un tā vien šķiet, ka drūmais rudens ir tas, kurā vajadzīga humora deva,» teic  Dz.Punga.

Nemainīga Grāmatu svētku vērtība ir grāmatu tirdziņš. «Esam pārliecinājušies, ka cilvēki ļoti labprāt izmanto iespēju iegādāties lasāmvielu mazliet lētāk un iepazīt jaunākos izdevniecību iespieddarbus. Šogad Grāmatu svētkos piedalīsies izdevniecība «Avots» un apgāds «Jumava»,» papildina Dz.Punga.

Ieeja Grāmatu svētkos ir bez maksas.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

 

 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide