Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kolektīvs, kurā palo laime (FOTO)

Vēlā ceturtdienas vakarā visapkārt valda tumsa, bet Lielvircavas Kultūras namā ir gaišs. Verot durvis, pirmo satiekam kādu puiku, kurš parāda, kur mammai ar tēti ir mēģinājums. Kultūras nama zālē Platones pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Laimes Pali” mēģina “Krūga Madaļeņu”.Tieši šobrīd tā sakritis, ka koncerti kolektīvam ir astoņas sestdienas pēc kārtas. Dejotāji ne vien gatavojas savai 20. jubilejai, kas tiks svinēta 6. aprīlī pulksten 18 Lielvircavas Kultūras namā, bet arī paspēj aizbraukt ciemos pie draugiem.


Otra ģimene


Kādam šķitīs, ka tāds kolektīvs “Laimes Pali” Jelgavas novadā nemaz nav dzirdēts. Jā, līdz pēdējiem Dziesmu un deju svētkiem Līgas Lapšinas vadībā dejoja apvienotais vidējās paaudzes kolektīvs – Platones “Pali” un Vircavas “Laimes lāči”. Šosezon kolektīvs ticis pie jauna kopīga nosaukuma, kurš nemaz nav pārspīlēts. “Laimes Palos” dejo laimīgi un dzīvespriecīgi cilvēki, kuriem deja ir dzīvesveids.


“Pali” kā jauniešu deju kolektīvs izveidojās 1998. gadā. Tā pirmais vadītājs bija Ilgvars Pauniņš, vienu sezonu kolektīvu vadīja Ivita Lejava-Majore, 2004. gadā vidējās paaudzes deju kolektīvu sāka vadīt Guna Trukšāne. Nu jau šī ir piektā sezona, kopš ar dejotājiem strādā L.Lapšina. “Kolektīvus mēdz piemeklēt grūti laiki. Kad atnācu, “Palos” bija tikai seši pāri, ar kuriem nodejojām veselu sezonu un arī deju skati. Noskaņojums kolektīvā gāja arvien uz leju. Tad mani paaicināja vadīt arī “Laimes lāčus”, kuri bija tādā pašā situācijā. Nolēmām uz Deju svētkiem apvienoties. Sākumā mērķis bija nodejot svētkus, bet nu jau esam saauguši kā viens vesels,” stāsta L.Lapšina. Jāpiebilst, ka “Laimes lāči” izveidojās 2014. gadā Mārītes Skrindas vadībā.


Visu rakstu varat izlasīt 28. marta “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide